Kurs dolara (USDPLN) spada poniżej 3,90 zł w piątek 15 listopada. Trump nie chce rezygnować z ceł Notowania pary walutowej USDPLN po wyrysowaniu formacji engulfingu (przenikania) w zeszłym tygodniu na interwale tygodniowym dały silny sygnał do wzrostów. Tak też się stało w tym tygodniu, gdy kurs wzrósł z poziomu 3,87 zł przebijając ostatecznie okrągły poziom oporu 3,90 zł, gdzie najprawdopodobniej nastąpiła realizacja zysków z pozycji długich. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,8840 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w piątek, 15 listopada 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,8840 zł dolar amerykański
  • Kurs dolara znosi wzrosty z początku tygodnia
  • USD/PLN skoryguje do 3,8647 zł?

Kurs dolara pod presją sprzedających w piątek

Kurs pary USD/PLN odnotowuje dziś nieznaczny spadek o -0,11 procent do godziny 10:30 po wcześniejszym przebiciu okrągłego poziomu oporu 3,90. Notowania mogą w przyszłym tygodniu spaść w rejon wsparcia 3,8647, gdzie nastąpi główny test siły kupujących. Jeśli poziom zostanie utrzymany presja kupujących powinna zostać utrzymana z celem na poziomy 3,95 i 4,00. Jeśli jednak sprzedający zdołają pokonać ten istotny poziom wsparcia wówczas kurs może się ponownie załamać i wpaść w szeroką konsolidację.

Kurs dolara (USDPLN) spada poniżej 3,90 zł w piątek 15 listopada. Trump nie chce rezygnować z ceł
Kurs dolara (USDPLN) spada poniżej 3,90 zł w piątek 15 listopada. Trump nie chce rezygnować z ceł, tradingview.com

Dolar zyska wsparcie dzięki wojnie handlowej?

W ocenie Marka Rogalskiego, eksperta z DM BOŚ, powrót konfliktu na linii USA-Chiny mógłby potencjalnie umocnić dolara, gdyż awersja do ryzyka faworyzuje bezpieczne przystanie (w tym dolara). Jeśli w najbliższych tygodniach nie dojdzie do podpisania umowy wówczas grudniowe cła na import z Chin wejdzie w życie, co ponownie eskaluje globalny konflikt.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here