Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoDolar amerykański spada wtorkową sesję do poziomu 4,13 PLN, odbijając potem w ramach korekty do strefy 4,16 PLN. W tym momencie para USDPLN przebiega w okolicach 4,15 PLN i zdaje się patrząc po sekwencji, że spadki nadal są podtrzymywane. Chociaż dziś oczekiwana mogłaby być korekta spadku – nie do końca można być pewnym, że faktycznie nastąpi. Jednak dalsze zejścia bez niej mogą sprawić, że inwestorzy handlujący na parze mogą mieć istotny problem w rozegraniu ewentualnego zejścia. spójrzmy zatem na wykres H1 pary USDPLN.


Siedem groszy spadku na dolarze amerykańskim – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego kontynuuje falę spadkową względem złotego,
  • Para USDPLN z szansą na dalsze zejścia – jeśli sekwencja zostanie utrzymana,
  • Inwestorzy powinni obserwować możliwe odreagowanie do zakresu 4,1650 PLN,
  • Celem dla dalszych zejść może okazać się zakres 4,12 PLN.

Dolar amerykański podczas wczesnych godzin dzisiejszej sesji wykonuje lekkie podbicie od wczoraj utworzonego dołka. W tym momencie rynek oscyluje na poziomie 4,15 PLN – 4,16 PLN próbują ustabilizować kurs na tym przedziale. Patrząc na układ sekwencyjny jednak wszystko wskazuje na to, że dalsze spadki mogą się pojawić. Wyczekać tylko trzeba będzie ruchu korekcyjnego, tak, aby móc próbować dołączyć do ruchu spadkowego.

Zdaje się, że kolejne podejście do poziomu 4,16 – 4,17 PLN może być dla pary USDPLN ostatnim, dlatego warto obserwować będzie czy w tych rejonach nie dojdzie do wygenerowania kolejnych sygnałów pro-spadkowych. Jeśli do takich dojdzie, wówczas kolejnym celem dla wykresu może być strefa testowana pod koniec marca – 4,12 PLN. Istnieje spora szansa na test tego zakresu tak długo, jak długo szczyt tj. poziom 4,18 – 4,19 nie zostanie wybity.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 08.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 08.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here