Kurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek amerykańskiej waluty odreagowuje spadekKurs dolara amerykańskiego podczas wtorkowej sesji wykazuje tendencje wzrostowe, jednak ruch znacznie zbliżył się do lokalnych oporów. W tym momencie, podczas pisania analizy dla pary USDPLN – kurs oscyluje wokół poziomu 4,1930 PLN wskazując na test niegdyś ważnego dla pary z dolarem amerykańskim poziomu. Obecnie jednak trudno jednoznacznie wskazać, czy rynek respektować dalej będzie obecne poziomy, dlatego osoby handlujące na parze USDPLN będą musiały podczas wtorkowej sesji przyglądać się obecnej sytuacji oraz reakcji pary na strefę. 


Kurs dolara amerykańskiego testuje górne ograniczenia – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego dociera do strefy oporu – 4,19 PLN
  • Para USDPLN odreagowuje tym samym wczorajsze spadki
  • Reakcja odbicia nastąpiła po wcześniejszym teście zakresu 4,16 PLN
  • Dziś osoby handlujące parą USDPLN musza obserwować reakcję na opór

Wtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się na kursu dolara amerykańskiego podejściem pod strefę oporu, który jeszcze do niedawna stanowił ważny poziom dla układu. W tym jednak momencie ciężko powiedzieć, czy para nadal respektować będzie poziom, czy też jest on już jednym z wielu pomiędzy-stref na wykresie. Faktem jest jednak, że do poziomu zbliżył się również zakres ceny uśrednionej, którą tworzy średnia krocząca 88-okresowa. To oznacza, że rynek ma nie tylko opór wynikający z poziomu – ale również ze średniej wspierającej jeszcze układ spadkowy.

Dlatego podczas dzisiejszej sesji warto zwrócić będzie uwagę w jaki sposób para USDPLN reagować będzie na te okolice poziomów. Jeśli para zacznie odbijać – wówczas oznaczać to będzie, że szansa na test utworzonego wczoraj dołka będzie duża – wraz z możliwym jego pogłębieniem. Z kolei przełamanie tego poziomu oznaczać będzie dalszą presję popytową z ponownym zasięgiem strefy 4,23 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 28.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 28.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here