jeden dolar amerykańskiKurs amerykańskiej waluty względem polskiego złotego rozpoczyna sesję poniedziałkową z negatywnym wydźwiękiem. Para USDPLN oscyluje w momencie pisania analizy poniżej zakresu 4,18 PLN i wszystko wskazuje na to, że dalsze spadki mogą nabrać na sile. Para w piątek dociera jednak do poziomów szacowanych dla pary – czyli zakresu 4,23 PLN, następnie przeceniając się i w istocie – generując sygnały spadkowe. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary USDPLN aby ocenić dalsze możliwości ruchu. 


Kurs dolara amerykańskiego ponownie poniżej wsparcia – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego wypełnia w piątek zakres docelowy – 4,23 PLN
  • Następnie para USDPLN neguje dalsze wzrosty i generuje sygnał spadkowy
  • W tym momencie zakres lokalnego wsparcia jest wybijany a potwierdzenie pojawić się może podczas kolejnych godzin handlu
  • Celem dla pary w przypadku potwierdzenia sentymentu spadkowego będzie zakres 4,15 PLN – 4,14 PLN.

Rozpoczęcie nowego tygodnia handlowego dla pary z dolarem amerykańskim oraz polskim złotym z całą pewnością nie należy do pozytywnych. Jeszcze podczas ostatniego przeglądu pary USDPLN mowa była o dalszych wzrostach – w tym i ataku strefy 4,23 PLN, która istotnie została przetestowana – jednak o pozycjach krótkich nie było jeszcze mowy. Jak widać jednak, rynek szybko zmienił zdanie negując wzrosty w momencie wybicia zakresu średniej kroczącej – następnie generując sygnał spadkowy wybijając lokalne wsparcie dla pary na poziomie 4,18 PLN.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że para z dolarem amerykańskim może dziś spadać dalej. Jeśli wybicie wsparcia zostanie potwierdzone – wówczas celem dla pary może być nawet zakres 4,15 PLN – 4,14 PLN. Oznacza to, że para ma szanse na przecenę podczas poniedziałkowej sesji o 2 do nawet 4 groszy.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 27.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 27.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here