Kurs dolara amerykańskiego podobnie jak reszta walut wobec polskiego złotego ma dzisiaj szansę pozostać w relatywnie wąskim przedziale konsolidacyjnym. Notowania pary USDPLN oscylują w momencie pisania przeglądu rynkowe na cenie 4,1560 PLN i wszystko wskazuje na to, że może to być dolne ograniczenie dla ruchu na najbliższe godziny piątkowej sesji. Dni przed świętami zwykle nie pokazują mocniejszych trendów na parze z polskim złotym – jednak 4 grosze mogą być strefa do handlu dla inwestorów obserwujących parę. Spójrzmy zatem na wykres H1. 


Kurs dolara może nadal pozostawać w konsolidacji – para USDPLN na wykresie H1

  • Notowania dolara amerykańskiego podobnie jak reszta walut – konsoliduje się wobec PLN,
  • Para USDPLN ma szansę na zejście jeszcze do poziomu 4,14 PLN jednak poziomy powinny być dziś utrzymywane,
  • Szacuje się dzisiejszą sesję raczej w ramach konsolidacji niż konkretnego trendu,
  • Inwestorzy muszą zatem skupić się na zakresie 4,14 PLN – 4,18 PLN.

Amerykańska waluta delikatnie spada do poziomu 4,1556 PLN podczas wczesnych godzin piątkowej sesji handlowej. Zdaje się, że jeszcze trochę przestrzeni dzisiejszy rynek może mieć jeśli chodzi o handel intraday, jednak nie oczekuje się bardzo silnych ruchów. Stawiać się dziś powinno raczej na zakres 3-4 groszy konsolidacji na przestrzeni poziomów 4,14 PLN  – 4,18 PLN. Patrząc na wykres z perspektywy interwału czasowego H1 widać oczywiście tendencje spadkową, która może być podtrzymana, jednak przed świętami może nie dojść do wyraźniejszych ruchów.

Kolejne sesje tymczasem mogą mieć ochotę przetestować jeszcze niższe poziomy na dolarze – w tym i zakres wsparcia 4.10 PLN. Oznaczona strefa jest na poniższym wykresie, którą rynek już raz przekroczył w ciągu ostatnich sesji. Warto mieć to na uwadze.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 10.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 10.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here