Kurs amerykańskiego dolara podczas środowej sesji handlowej widocznie stabilizuje swoje notowania względem polskiego złotego. W tym momencie para USDPLN dociera do poziomu 4,13 PLN i wszystko wskazuje na to, że zakres, w którym dolar amerykański się znajduje będzie nadal miejscem handlu pary. Patrząc na wykres godzinowy nic nie wskazuje na to, aby jedna ze stron – popytowa lub podażowa – mogła obecnie mieć większe szanse. Co dalej z parą USDPLN? Spójrzmy na wykres H1.


Kurs amerykańskiego dolara stabilizuje się – para USDPLN na wykresie H1

  • Para z dolarem amerykańskim dociera do poziomu 4,13 PLN podczas środowego handlu,
  • Notowana USDPLN stabilizują się w zakresie 4,12 PLN – 4,16 PLN,
  • Para USDPLN z szansą na test średniej kroczącej (sma88),
  • Udany test może wygenerować kolejne podejście, którego celem dla pary jest 4,19 PLN.

Rozpoczyna się nowy miesiąc, a wraz z tym kurs dolara amerykańskiego stabilizuje się na poziomach 4,12 PLN – 4,16 PLN nie dając za wygraną. W dalszym ciągu mimo relatywnie słabego polskiego złotego – dolar ma wyraźny problem z dalszymi wzrostami co może świadczyć o równie słabszym okresie dla waluty USA. Zdaje się jednak, że w obecnym kontekście wzrosty nie są wcale przekreślone, ponieważ chociaż sekwencja spadkowa nie została ostatecznie zanegowana – to rynek ewidentnie buduje krótkoterminowy sentyment pozytywny.

To oznacza, że szukanie wejścia pod pozycje długie nie jest złym pomysłem o tyle, o ile rynek bronić nadal będzie dolnych ograniczeń. Te obecnie przypadają na okolice poziomu 4,10 PLN, wokół którego przebiega również zakres ceny uśrednionej składający się z średniej prostej 88-okresowej. Dopóki rynek trzyma ten zakres – dalsze wzrosty są możliwe i inwestorzy mogą szukać wokół niego dalszych sygnałów zakupowych.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 01.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 01.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here