Kurs amerykańskiego dolara podczas środowej sesji handlowej widocznie stabilizuje swoje notowania względem polskiego złotego. W tym momencie para USDPLN dociera do poziomu 4,13 PLN i wszystko wskazuje na to, że zakres, w którym dolar amerykański się znajduje będzie nadal miejscem handlu pary. Patrząc na wykres godzinowy nic nie wskazuje na to, aby jedna ze stron – popytowa lub podażowa – mogła obecnie mieć większe szanse. Co dalej z parą USDPLN? Spójrzmy na wykres H1.


Kurs amerykańskiego dolara stabilizuje się – para USDPLN na wykresie H1

  • Para z dolarem amerykańskim dociera do poziomu 4,13 PLN podczas środowego handlu,
  • Notowana USDPLN stabilizują się w zakresie 4,12 PLN – 4,16 PLN,
  • Para USDPLN z szansą na test średniej kroczącej (sma88),
  • Udany test może wygenerować kolejne podejście, którego celem dla pary jest 4,19 PLN.

Rozpoczyna się nowy miesiąc, a wraz z tym kurs dolara amerykańskiego stabilizuje się na poziomach 4,12 PLN – 4,16 PLN nie dając za wygraną. W dalszym ciągu mimo relatywnie słabego polskiego złotego – dolar ma wyraźny problem z dalszymi wzrostami co może świadczyć o równie słabszym okresie dla waluty USA. Zdaje się jednak, że w obecnym kontekście wzrosty nie są wcale przekreślone, ponieważ chociaż sekwencja spadkowa nie została ostatecznie zanegowana – to rynek ewidentnie buduje krótkoterminowy sentyment pozytywny.

To oznacza, że szukanie wejścia pod pozycje długie nie jest złym pomysłem o tyle, o ile rynek bronić nadal będzie dolnych ograniczeń. Te obecnie przypadają na okolice poziomu 4,10 PLN, wokół którego przebiega również zakres ceny uśrednionej składający się z średniej prostej 88-okresowej. Dopóki rynek trzyma ten zakres – dalsze wzrosty są możliwe i inwestorzy mogą szukać wokół niego dalszych sygnałów zakupowych.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 01.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 01.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here