Kurs dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej cofa swoje notowania. Wcześniej jednak para USDPLN dotarła do strefy 3,8460 PLN, co oznaczało przetestowanie ważnej dla kursu dolara amerykańskiego strefy. W tym momencie para odbija i oscyluje wokół poziomu 3,8360 PLN, wskazując na możliwość dalszego zejścia podczas piątkowej sesji. Aktualnie inwestorzy powinni skupić się na szukaniu pozycji krótkich, jednak aby to zrobić, dobrze, żeby wykres USDPLN podbił jeszcze do zakresu pobliskiego oporu. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USDPLN.


Kurs dolara cofa wzrosty względem polskiego złotego – para USDPLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego cofa względem polskiego złotego,
  • Oczekiwane będzie wykonanie głębszej korekty na parze USDPLN,
  • Wcześniej jednak dobrze, aby para podbiła jeszcze do zakresu 3,84 PLN
  • Celem dla spadku może okazać się strefa 3,8135 PLN, będąca ważną strefą wsparcia

Notowania dolara amerykańskiego względem polskiego złotego podczas piątkowej sesji oscylują w negatywnym terytorium. Para USDPLN wykonuje korektę po wcześniejszych wzrostach, które patrząc z punktu widzenia analizy technicznej były czystym, sekwencyjnym ruchem. Nic więc dziwnego w tym, że aktualnie para dokonuje niewielkiej przeceny – i nadal nie neguje dalszych wzrostów. Inwestorzy mogą jednak szukać podczas piątkowej sesji oznak słabości – a co za tym idzie sygnałów spadkowych.

Aby rozegrać scenariusz głębszej korekty na parze z dolarem amerykańskim dobrze, aby wykres podbił raz jeszcze w okolice poziomu 3,84 PLN. Wówczas z relatywnie niewielkim ryzykiem będzie można atakować strefę 3,8135 PLN, która jest w tym momencie wsparciem dla układu wzrostowego. W scenariuszu spadkowym na razie nie ma mowy o odwrocie dotychczasowego wzrostu – a jedynie rozegranie klasycznej korekty ostatnich wzrostów.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 24.01.2020
Kurs dolara USDPLN D1 24.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here