Kurs dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej po raz kolejny mierzy się z ważnym oporem. Notowania pary GBPPLN oscylują wokół poziomu 3.9110 PLN, co oznacza, że obecne strefy można już nazwać mianem lokalnego oporu. Para próbuje już po raz czwarty przełamać tę strefę, jednak jak widać – nadal brakuje rynkowi odpowiedniej siły, aby tego dokonać. Nie zmienia to jednak nastawienia co do obecnego kontekstu – jaki nadal pozostaje pozytywny. Para USDPLN robi przystanek, ale czy będzie w stanie przełamać górne ograniczenia? Spójrzmy na wykres D1 pary.


Kurs dolara nadal mierzy się z lokalnym oporem – para USDPLN na wykresie D1

  • Dolar amerykański czterokrotnie testuje zakres oporu,
  • Inwestorzy przyglądają się możliwości wykonania korekty z obecnych poziomów,
  • Pomimo mocniejszego trendu wobec polskiego złotego, dolar ma szanse na korektę,
  • Przełamać jednak dolar musi najpierw poziom lokalnego wsparcia.

Dolar amerykański na wykresie dziennym widocznie mierzy się z oporem, którego nie jest póki co w stanie przełamać. Jest nim strefa obecna, czyli poziom 3.91 PLN, oznaczony na poniższym wykresie pary. Zdaje się, że może to świadczyć nie tyle o sile polskiego złotego jak po prostu o słabości dolara amerykańskiego, który wobec reszty par w ostatnim czasie również wykonywał korekty. Najbliższe godziny sesji powinny pokazać, czy dane będą mogły wesprzeć amerykańską walutę, czy wręcz przeciwnie.

Z technicznego punktu widzenia dolara amerykański wykonał w ostatnim czasie relatywnie silne podejścia a korekty są bardzo wąskie. Oznacza to, że potencjał na nieco głębsze zejścia jest, jednak jednoznacznie określone to będzie mogło być dopiero kiedy dolar wybije pobliskie wsparcie cenowe. A te znajduje się na strefie 3.9030 PLN, które widoczne jest na poniższym wykresie pary USDPLN.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 13.02.2020
Kurs dolara USDPLN D1 13.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here