Kurs dolara USDPLN po 3,6801 zł, kurs funta poniżej 5 zł. Ile będą kosztowały euro i frank po weekendzie?Ostatni tydzień na głównych parach walutowych polskim złotym zakończył się całkiem nieźle. Złotówka umocniła się do dolara amerykańskiego, euro, franka i funta brytyjskiego. Na szczególna uwagę zasługuje para walutowa USDPLN, która znalazła się bardzo blisko tegorocznych minimów. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Kurs GBP/PLN spada poniżej 5 zł
  • Euro kończy tydzień pod kreską
  • Frank szwajcarski poniżej kanału wzrostowego
  • Kurs dolara pogłębia przecenę
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6801 zł 05.12.2020, godzina 9:00
Kurs euro EURPLN 4,4638 zł 05.12.2020, godzina 9:00
Kurs funta GBPPLN 4,9473 zł 05.12.2020, godzina 9:00
Kurs franka CHFPLN 4,1310 zł 05.12.2020, godzina 9:00

Kurs dolara pod presją sprzedających

Patrząc na sytuację techniczną na kursie dolara do złotego, realizuje się scenariusz, o którym pisałem tydzień temu. W średnim terminie, para walutowa USD/PLN utrzymuje się w tendencji spadkowej. Niemniej warto zauważyć, że notowania dotarły do kluczowego wsparcia, wynikającego z tegorocznych minimów. Miejsce to jest także potwierdzone przez mierzenie 61,8% Fibonacciego. W przypadku wybicia dołem, przecena może sięgnąć nawet kolejnego zniesienia, czyli współczynnika 78,6%.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta brytyjskiego z perspektywą dalszych spadków?

W ostatnich dniach również na kursie funta brytyjskiego do polskiego złotego mogliśmy obserwować spadki. Notowania GBP/PLN nie były w stanie utrzymać się powyżej okrągłego poziomu 5 zł, co przemawia za kontynuacją przeceny po weekendzie. Aktualnie wspomniana strefa przy poziomie 5 zł powinna stanowić kluczowy opór. Ważne wsparcie znajduje się z kolei dopiero przy 4,85 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs euro do złotego kończy tydzień pod kreską

Strefa oporu przy 4,50 zł skutecznie powstrzymuje zapędy rynkowych byków na kursie euro do złotego. Pomimo, że tydzień temu doszło do wyrysowania pro wzrostowej formacji objęcia hossy, tak miniony tydzień zakończył się pod kreską, negując wcześniejszą formację. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania będą się utrzymywać poniżej strefy przy 4,50 zł, należy oczekiwać dalszej przeceny, nawet w kierunku 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN poniżej kanału

Jeśli chodzi z kolei o sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, notowania rozpoczęły tydzień od spadków, po czym niemal cały ruch został wymazany. Niemniej dopóki notowania będą się utrzymywać poniże wybitego ostatnio kanału wzrostowego, bazowym scenariuszem jest ruch na południe.

Aby mówić o silniejszej zwyżce, musiałoby dojść do pokonania poziomu 4,20 zł, który pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Ważne wsparcie wypada z kolei na wysokości poziomu 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here