kurs dolaraKurs dolara amerykańskiego podczas drugiej sesji tygodnia, we wtorek – odnotowuje nieznaczne wzrosty względem kursu polskiego złotego. W tym momencie para USDPLN oscyluje wokół poziomu 3,80 PLN, co oznacza relatywnie niską zmienność w ciągu ostatnich dni. Kurs dolara jednak ma przed sobą jeszcze predyspozycje do spadku, wcześniej inwestorzy oczekiwaliby od pary USDPLN podejścia na wyładowanie obecnego popytu broniącego kurs waluty. Warto spojrzeć zatem na wykres D1 pary i ocenić potencjalne podejście, które może pojawić się podczas dzisiejszej sesji handlowej.


Kurs dolara amerykańskiego wyżej na wtorkowym poranku – para USDPLN na wykresie D1

  • Para USDPLN nieznacznie rośnie podczas wtorkowej sesji,
  • Oczekuje się, że kurs dolara amerykańskiego wykona korektę ostatnich zejść,
  • Nie oznacza to jednak zmiany zdania – nadal oczekuje się spadków pary,
  • Celem dla korekty będzie zakres 3,82 PLN.

Notowania pary USDPLN w ciągu ostatnich dni handlowych nie zmieniły się bardzo. Para raczej popada w mniejsza zmienność, czego głównym powodem będzie brak istotniejszych danych na amerykański rynek, mogących popchnąć parę w większą zmienność. To jednak może sie zmienić, kiedy na wtorkową sesję handlową zaplanowane są dane równo o godzinie 14:30 na rynek amerykański, a w tym Bazowy wskaźnik CPI zliczany miesiąc do miesiąca. To istotne dane, które mogą upłynnić nieco rynek względem polskiego złotego.

Z technicznego punktu widzenia jednak oraz perspektywy interwału czasowego D1 – para USDPLN w tym momencie może zacząć wykonywać korektę. Jeśli spadki licząc od piątkowej sesji są tak słabe – para walutowa może wykonać kontrę do tego ruchu, która osiągnąć może zakres 3.82 PLN. Oczekuje się, że po osiągnięciu strefy para nadal kontynuować będzie spadek – zgodnie z tym, co przedstawione jest na poniższym wykresie.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 14.01.2020
Kurs dolara USDPLN D1 14.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here