Końcówka minionego tygodnia okazała się fatalna dla złotego, a na początku obecnego tygodnia PLN dalej traci. Najwięcej zyskuje dziś na tym frank, następnie dolar, euro i funt. W przypadku dolara kurs znalazł się na ponad 2 letnich maksimach.

  • Dolar przekroczył ostatnie szczyty i znalazł się ponad poziome 4 złotych
  • Kurs franka zyskuje najsilniej, ponad 0,8% podczas dzisiejszej sesji
  • Euro w okolicach strefy tworzonej przez ostatnie szczyty
  • Kurs funta testował poziom 4,98 zł

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Dolar kontynuuje dziś wzrosty z końcówki minionego tygodnia, kiedy to kupującym udało się pokonać opór na poziomie 3,9450. Jak widać na wykresie dziennym USDPLN poniżej, kurs dolara wzniósł się ponad ostatnie szczyty, na poziomy widziane ostatnio w kwietniu 2017 roku. Pokonanie poziomu 3,9990 na zamknięciu sesji otwierałoby drogę do kontynuacji trendu wzrostowego.

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 23 września 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 23 września 2019

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Kurs franka w relacji do złotego zyskuje po południu najsilniej z omawianych dziś walut , bo ponad 0,85%. Testowany jest właśnie poziom 4 złotych i 4 groszy, natomiast kluczowe pozostają ostatnie maksima przy 4,0486 oraz 4,0510. To właśnie pokonanie tych poziomów dawałoby szansę na dalszy ruch wzrostowy, co z pewnością nie ucieszyłoby “frankowiczów”. Najbliższe wsparcie w przypadku osunięć znajdziemy w okolicach 3,99 zł, a kolejny przy 3,97 zł.

Kurs franka do złotego (CHFPLN) - wykres dzienny - 23 września 2019
Kurs franka do złotego (CHFPLN) – wykres dzienny – 23 września 2019

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Rosnący kurs euro sprawia, że notowania pary EURPLN znalazły się dziś tuż pod strefą sierpniowych szczytów przy 4,3977. Wydaje się zatem, że wkrótce przetestowany zostane okrągły poziom, przy którym za euro trzeba będzie zapłacić 4 złote i 40 groszy. Kilka dni wzrostów i pobliski opór mogą sprawić, że wspomniany test okaże się pozytywny i przynajmniej na jakiś czas powstrzyma kupujących przed dalszą ekspansją. Najbliższe ważne wsparcie znajdziemy w okolicach 4,35 zł.

Kurs euro do złotego (EURPLN) - wykres dzienny - 23 września 2019
Kurs euro do złotego (EURPLN) – wykres dzienny – 23 września 2019

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Wzrosty nie ominęły także funta, który dziś był już ponad poziomem 4,98 zł. Tym samym notowania GBPPLN po raz kolejny zbliżyły się do okrągłego poziomu 5 złotych. Jako, że kurs funta już od 7 dni rośnie bez przerwy, wzrasta także potencjał do ruchu korekcyjnego. Najbliższe wsparcie wypada w okolicach 4,92 zł, a niżej znajduje się kluczowa strefa między 4,88 – 4,86 zł.

Kurs funta do złotego (GBPPLN) - wykres dzienny - 23 września 2019
Kurs funta do złotego (GBPPLN) – wykres dzienny – 23 września 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here