Polski złoty osłabia się dziś w stosunku do najważniejszych walut Forex. Kurs dolara (USDPLN) znalazł się na poziomach sprzed ponad 2 lat, a największy wzrost notuje funt szterling. W górę także euro i frank.

  • Dolar dociera do 3,95 zł
  • Euro nadal w konsolidacji
  • Funt ponad ważnym oporem przy 4,81 zł
  • Frank wyznacza maksima przy 4,02 zł

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Kurs dolara (USDPLN) pow dwóch dniach spadków wrócił dziś do wzrostów. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, maksima sesji znalazły się ponad ostatnim szczytem, a także zahaczyły o poziom 3 złotych i 95 groszy. Pokonanie tego poziomu na zamknięciu dnia otwierałoby drogę dalszej aprecjacji w panującym trendzie wzrostowym. Wsparcie niezmiennie stanowi linia trendu biegnąca od dołka z 19 lipca br. oraz horyzontalny obszar w obrębie 3,90 zł.

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 22 sierpnia 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 22 sierpnia 2019

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Do wzrostów powraca także euro, chociaż tutaj notowania pozostają cały czas w zakresie sesji z dwóch ostatnich dni minionego tygodnia. Dopóki ekstrema przy 4,3977 lub 4,3235 nie zostaną pokonane, kurs EURPLN będzie poruszał się w konsolidacji. Na parze panuje trend wzrostowy, a zatem istnieje większe prawdopodobieństwo wybicia górą z ruchu bocznego.

Kurs euro do złotego (EURPLN) - wykres dzienny - 22 sierpnia 2019
Kurs euro do złotego (EURPLN) – wykres dzienny – 22 sierpnia 2019

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Funta do złotego (GBPPLN) można śmiało nazwać numerem jeden dzisiejszej sesji. Imponujący, ponad 1,4-procentowy wzrost funta szterlinga zaprowadził notowania ponad opór przy 4,81 zł. Przełamanie tego poziomu na zamknięciu sesji otwierałoby drogę do poziomu 4,86 zł, który odgrywał istotną rolę zarówno w tym jak i poprzednim roku.

Kurs funta do złotego (GBPPLN) - wykres dzienny - 22 sierpnia 2019
Kurs funta do złotego (GBPPLN) – wykres dzienny – 22 sierpnia 2019

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Notowania franka do polskiej złotówki wróciły na zamknięciu wczorajszej sesji pod okrągły poziom 4 złotych. Dziś z kolei kupujący zaprowadzili cenę do 4,02 zł, jednakże przed godziną 17-tą kurs CHFPLN wrócił w okolice 4 złotych. Jeśli frank powróci do wzrostów, kupujący będą musieli sprostać pokonaniu ostatniego szczytu przy 4,0510. Kluczowe wsparcie dla notowań znajdziemy w okolicach 3,94 zł.

Kurs franka do złotego (CHFPLN) - wykres dzienny - 22 sierpnia 2019
Kurs franka do złotego (CHFPLN) – wykres dzienny – 22 sierpnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here