Notowania pary walutowej USDPLN charakteryzują się niską zmiennością w tym tygodniu i oscylują między poziomem wsparcia, a oporem. Dominujący trend wzrostowy faworyzuje pozycje długie, jednak przebicie wzrostowej linii trendu mogłoby doprowadzić do głębszej korekty. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,9300 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w piątek, 20 września 2019 roku.

  • Kurs dolara konsoliduje w piątek
  • USD/PLN z celem na 4,00 zł?
Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,9300 zł dolar

Kurs dolara nieznacznie spada do południa

Kurs pary USD/PLN osuwa się w piątek do południa o -0,07 procent i pozostaje w zakresie poniedziałkowej świecy wzrostowej. Przebicie lokalnego oporu 3,9476 otwarłoby drogę do tegorocznego szczytu 4,00. Z drugiej strony wsparcie stanowi wzrostowa linia trendu i okrągły poziom 3,90. W przypadku spadku poniżej tej konfluencji mogłoby dojść do większej przeceny dolara amerykańskiego nawet do poziomu 3,80. Dominuje trend wzrostowy od początku lipca, co faworyzuje pozycje długie.

Aktualizacja godzina 17:30: Kurs dolara silnie wystrzelił i przebił lokalny opór wykorzystując słabość złotego. Najbliższym celem dla kupujących jest tegoroczny szczyt 4,00.

Kurs dolara do złotego w piątek na interwale dziennym, źródło 20 9 19
Kurs dolara do złotego w piątek na interwale dziennym, źródło  tradingview.com
Wsparcie Opór
3,9000 zł 3,9476 zł
3,8775 zł 4,0000 zł
3,8600 zł 4,0500 zł

Wojna handlowa: Obie strony konfliktu wracają do negocjacji

Wraz ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA oraz słabnącą koniunkturą na świecie, administracja Donalda Trumpa coraz mocniej zabiega o chociaż tymczasowy kompromis z Państwem Środka. Negocjatorzy przygotowują grunt pod rozmowy na wyższych szczeblach, które mają się odbyć na początku października.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here