Kurs dolara (USDPLN) kończy dwutygodniowe wzrosty, frank szwajcarski (CHFPLN) również. Ile kosztują euro (EURPLN) i funt (GBPPLN) w czwartek, 14 listopada 2019 r.Czwartek, 14 listopada 2019 r. był dniem, w którym polski złoty umacniał się w stosunku do wszystkich, najpopularniejszych walut. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem w stosunku do euro EURPLN, franka szwajcarskiego CHFPLN, funta szterlinga GBPPLN oraz dolara amerykańskiego USDPLN.


Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8882 zł 14.11.2019, godzina 21:01
Kurs euro EURPLN 4,2850 zł 14.11.2019, godzina 21:00
Kurs funta GBPPLN 5,0060 zł 14.11.2019, godzina 21:01
Kurs franka CHFPLN 3,8957 zł 14.11.2019, godzina 21:01

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 14 listopada 2019 r.

  • Polski złoty umacnia się wobec euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN traci 0,16%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN traci 0,1%
  • Kura funta GBPPLN traci 0,1%
  • Kurs dolara USDPLN traci 0,28%

Kurs euro przerywa serię wzrostów

Kurs euro zyskiwał nieprzerwanie od ubiegłego piątku. Tendencja ta przerwana została dopiero dziś. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów doszło do pokonania dwóch lokalnych poziomów oporu. Żaden z nich w dalszym ciągu nie został jednak jeszcze przetestowany od drugiej strony tj. jako wsparcie. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie kurs euro zaliczy przynajmniej korektę spadkową wskutek której mógłby on osunąć się w okolice 4,28 zł i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, bądź nawet 4,2680 zł i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego testuje istotny opór

Kurs franka szwajcarskiego zyskiwał nieprzerwanie od ubiegłego tygodnia. Wskutek tej aprecjacji dotarł on aż w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 3,94 zł, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownej deprecjacji CHF.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta przerywa serię wzrostów

Kurs funta zyskiwał nieprzerwanie od ubiegłego tygodnia. Czwartkowa sesja przyniosła jednak jego pierwsza od kilku dni, niewielką deprecjację. Jeżeli dzisiejsze spadki będą w stanie zatrzymać rajd wzrostowy, w najbliższym czasie należałoby się przygotować na możliwość spadku kursu funta w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 4,9730 zł i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara testuje istotny opór

Kurs dolara umacniał się znacząco od niemal dwóch tygodni. Wskutek tej aprecjacji rynek dotarł w okolice horyzontalnego oporu w wysokości 3,90 zł i górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Tam też w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powrotu do spadków.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 14 listopada 2019: AUD/NZD, GBP/USD
Następny artykułNZDUSD będzie poruszać się w konsolidacji – twierdzi UOB Group
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here