Kurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji po raz kolejny pokazuje siłę wobec polskiego złotego. Na wykresie H4 para USDPLN dociera w momencie pisania analizy do strefy 3,8830 PLN wskazując na dalszą presję popytową amerykańskiej waluty. W tym momencie dotarcie do wyższych poziomów nie powinno być dla kursu dolara amerykańskiego większych problemem – dlatego strefa 3,8980 PLN lub poziomy nieco wyższe, jak 3,90 PLN nie powinny być dla inwestorów walutowych zdziwieniem. Spójrzmy na wykres czterogodzinny pary USDPLN. 


Kurs dolara silny wobec polskiego złotego kolejną sesję – para USDPLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański z dalszą presją popytową wobec polskiego złotego,
  • Oczekuje się dalszych wzrostów nim para USDPLN wykona zejście,
  • Celem dla wzrostów mogą być strefy 3,8980 PLN oraz 3,90 PLN,
  • Po osiągnięciu stref oczekiwać się będzie osłabienia dolara wobec polskiego złotego.

Środa na rynkach walutowych rozpoczyna się umocnieniem dolara amerykańskiego względem reszty światowych walut. Widać to dobrze na wykresie z kursem polskiego złotego, kiedy to kolejny dzień pod rząd para USDPLN rośnie. W tym momencie mowa o poziomie 3,8830 PLN, jednak co do tego, że para ma dalsze szanse na wzrosty – nie ma wątpliwości. Inwestorzy walutowi będą musieli wstrzymać się jeszcze przed szukaniem odpowiedniego momentu na rynku na zbieranie pozycji krótkich, czyli na szansę umocnienia się polskiego złotego względem dolara amerykańskiego.

Obecnie mówi się o dwóch poziomach, które mogą być dla kursu pary USDPLN istotne – strefa 3,8980 PLN oraz 3,9000 PLN. Zdaje się, że dopiero po osiągnięciu tych poziomów amerykańska waluta może odpuścić dalsze wzrosty względem polskiego złotego. Dopiero w tych rejonach mowa będzie o możliwości szukania sygnałów spadkowych.

wykres USDPLN H4 29.01.2020
USDPLN H4 29.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here