Notowania dolara amerykańskiego podczas przedostatniej sesji tygodnia – w czwartek odbijają od jednego z ważniejszych poziomów. Kurs pary USDPLN oscyluje w tym momencie wokół poziomu 3,8616 PLN, co przekłada się na odreagowanie po wcześniejszych spadkach. Obecnie oczekuje się dalszego podejścia – jednak czy inwestorzy będą mogli zapomnieć tak szybko o spadkach zainicjowanych podczas poprzednich sesji? Spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim wobec polskiego złotego aby ocenić aktualną sytuację.


Kurs dolara dociera do strefy i odbija – para USDPLN na wykresie H4

  • Notowania dolara odbijają podczas czwartkowej sesji,
  • Inwestorzy mogli wczoraj jednak zauważyć dotarcie do pierwszego celu dla spadków,
  • Zdaje się, że poziom oporu może jednak pchnąć parę USDPLN jeszcze w niższe poziomy,
  • Oczekuje się rozstrzygnięcia sytuacji w okolicach poziomu 3,87 PLN.

Dolar amerykański w stosunku do polskiego złotego osiągnął jedną z zapowiadanych podczas wczorajszej sesji handlowej stref. Poziomem tym była cena 3,8500 PLN, która zdawała się być formalnością w obecnym układzie spadkowym. Przy okazji para USDPLN przetestowała zakres ceny uśrednionej, którą tworzy średnia krocząca simple moving average 88 – okresowa. To oznacza, że jeszcze o mocniejszych spadkach mówić nie można – średnia wspiera dalszy układ wzrostowy. Kontra do wczorajszego spadku jest zatem naturalnym efektem odbicia i nie powinno się jeszcze traktować go jako całkowitą negację spadków.

Przed inwestorami jeszcze istotny poziom, który został przerwany podczas wczorajszej sesji handlowej – strefa 3,8695 PLN – 3,87 PLN. Jest to strefa, która nadaje nadal rynkowy negatywnego wydźwięku, a to z kolei oznacza, że rynek nadal ma spore szanse zejść do niższych stref. Dopiero wybicie tego zakresu na nowo ożywi sentyment zmieniając go na pozytywny.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 06.02.2020
Kurs dolara USDPLN H4 06.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here