Kurs dolara (USDPLN) dociera do 4,18 PLN. Para nadal z oczekiwaniem zejścia do 4,16 PLNCzwartkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu dolara amerykańskiego względem polskiego złotego niewielkim zejściem. Para USDPLN w momencie pisania analizy przebiega wokół 4,18 PLN, podobnie jak podczas wczorajszej sesji – jednak test górnego ograniczenia, który typowany był na zakres 4,20 PLN nie został przetestowany. Widocznie para ma problemy z zasięgami – ruch coraz to mocniej się zawęża. Dla osób handlujących parą oznacza to, że rynek może podczas kolejnych dni ponownie przełamać impas konsolidacyjny bez ostrzeżenia.


Kurs dolara amerykańskiego nadal z targetem zejścia do 4,16 PLN – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego nadal oscyluje w tym samym przedziale
  • Para USDPLN ma szansę zejść do zakresu 4,16 PLN
  • Pytanie jednak czy wcześniej rynek wykona podejście na zasadzie testu oporu
  • Kolejny godziny powinny dać inwestorom rynku walutowego odpowiedź

Kurs amerykańskiej waluty na dzień przed wolnym dla rynku polskiego złotego dociera do poziomu 4,18 PLN – podobnie jak oscylował rynek podczas wczorajszego przeglądu. Wczoraj mowa była o możliwym podejściu jeszcze w ramach testu do zakresu 4,20 PLN, jednak jak widać ruch pary USDPLN jest coraz to bardziej zawężony nie dając szans na klarowną sekwencję. Podczas dzisiejszej sesji również nie oczekuje się wiele – jednak zejście do zakresu 4,16 PLN nadal jest aktualne.

Zanim jednak para USDPLN może odwiedzić poziom – oczekiwać będzie można podejścia jeszcze do zakresu 4,19 PLN, tak, aby szukanie pozycji krótkich miało odpowiedni stosunek potencjalnego zysku do ryzyka. Obecnie ryzyko nie przemawia za zejściem – dlatego podczas kolejnych godzin sesji warto będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na opisany test. Negacją dalszych spadków będzie dopiero wybicie zakresu 4,20 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 30.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 30.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here