Kurs dolara amerykańskiego wobec kursu japońskiego jena podczas środowej sesji handlowej reaguje spadkiem – odbijając od ważnego poziomu oporowego. Para USDJPY w momencie pisania analizy oscyluje wokół poziomu 108.370 JPY wskazując na możliwość jeszcze pociągnięcia trwającej właśnie korekty ostatnich wzrostów na parze. W tym momencie szacuje się, że dobrym pomysłem na szukanie pozycji typu long będzie dopiero strefa 107.600 JPY, ponieważ obecny ruch musi jeszcze zostać rozładowany z przejściowego sentymentu negatywnego. Czas na dobieranie pozycji długich już niedługo? 


Kurs dolara amerykańskiego chwilowo traci wobec jena – para USDJPY na wykresie D1

  • Para USDJPY wykonuje korektę ostatnich wzrostów – która może jeszcze potrwać,
  • Oczekuje się dopiero poziomu 107.600 JPY jako wyhamowanie obecnego zejścia,
  • Celem dla pary może być za to poziom 109,600 JPY oznaczane z wykresu dziennego.

W ostatnim czasie para USDJPY miała szansę na wykonanie korekty ostatniego podejścia, które liczyło przeszło 240 pipsów. Wówczas, para dotarła do ważnego poziomu 108.900 JPY, która z perspektywy wykresu H4 czy dziennego jest ważnym poziomem ostatnich szczytów z początku oraz końca lipca obecnego roku. Zaraz po dotarciu do strefy kurs dolara amerykańskiego wobec kursu japońskiego jena odbił – klasycznie jak na strefę oporu. Obecnie zatem trwa korekta opisanego już podejścia i trwać może jeszcze przed kilka najbliższych sesji handlowych – dlatego warto skupić się na szacowaniu dobrego miejsca potencjalnego wyhamowania tego spadku.

Takim miejscem wydawać by się mógł być poziom 107.600 JPY, który wydaje się z perspektywy wykresu dziennego adekwatnym miejscem. Z tego również powodu oznaczony został na poniższym wykresie jako miejsce do re-akumulacji pozycji typu long, jeśli okaże się, że poziom faktycznie będzie przez wykres respektowany. Wówczas celem dla pary USDJPY może okazać się nawet górny poziom 109.500 JPY.

wykres Kurs dolara USDJPY D1 23.10.2019
Kurs dolara USDJPY D1 23.10.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here