Kurs dolara amerykańskiego podczas wczesnych godzin poniedziałkowej sesji handlowej wobec kursu japońskiego jena odrabia część wcześniejszych strat. Para USDJPY w momencie pisania analizy oscyluje wokół poziomu 106.360 JPY sprawiając, że budowane jest na wykresie ważne wsparcie cenowe. Może ono sprawić, że para będzie w stanie nadal podjąć próbę dalszych wzrostów, jeśli tylko obecne poziomy zostaną utrzymane. Wówczas celem może okazać się poziom oddalony od wykresu nawet o 80 pipsów, dając parze relatywnie dobry stosunek potencjalnego zysku do straty. Warto zatem przyjrzeć się wykresowi z perspektywy interwału czasowego H1. 


Kurs dolara amerykańskiego odrabia straty wobec jena – para USDJPY na wykresie H1

  • Para USDJPY z potencjałem dalszych wzrostów po serii odrabiania strat,
  • Celem dla pary może okazać się strefa 107.180 JPY.

Ostatnie sesje handlowe dla pary USDJPY, a więc kursu dolara amerykańskiego względem kursu japońskiego jena stały pod znakiem odrabiania strat. Para wzbiła się z poziomu 105.000 JPY do obecnej strefy cenowej 106.400 JPY. W pomiędzy czasie para zdążyła również przekroczyć zakres ceny uśrednionej – w tym wypadku średniej sma88 na wykresie H1 – co oznacza, że dynamiczne wsparcie wspiera układ wzrostowy. To daje obraz możliwości dalszych wzrostów na parze, zwłaszcza, iż kurs dolara amerykańskiego buduje sobie istotne wsparcie na obecnych poziomach.

Aby dołączyć do potencjalnego scenariusza wzrostowego – warto wyczekać reakcji na obecnych poziomach. Reakcja ta to oczywiście w dalszym ciągu utrzymywanie się wykresu w oznaczonym na poniższym wykresie pary USDJPY boxie cenowym. Utrzymanie oraz schodzenie do dolnych ograniczeń będzie okazją do dalszej re-akumulacji, gdzie celem będzie dla pary strefa 107.180 JPY a stop loss umiejscowiony powinien być w okolicach 105.950 JPY.

wykres Kurs dolara USDJPY H1 19.06.20419
Kurs dolara USDJPY H1 19.06.20419

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here