Kurs dolara amerykańskiego względem kursu japońskiego jena podczas czwartkowej sesji handlowej osłabia się. Para USDJPY w momencie pisania przeglądu oscyluje wokół poziomu 108.657 JPY, które z perspektywy średniego terminu zdaje się być kluczowe. Obecnie inwestorzy walutowi spoglądają na poziom z pytaniem, czy zostanie on podczas dzisiejszej sesji utrzymany, czy też para podążać będzie w kierunku najbliższego i istotnego wsparcia cenowego. Warto obserwować parę USDJPY podczas dzisiejszej sesji, ponieważ sygnał może zostać relatywnie szybko wygenerowany. Spójrzmy zatem na wykres D1 pary. 


Kurs dolara amerykańskiego na bardzo ważnej strefie – para USDJPY na wykresie D1

  • Kurs USDJPY spada do ważnego wsparcia sekwencyjnego,
  • Oczekiwanie jest potwierdzenie przez parę co dalej – zgodnie z przedstawionymi scenariuszami.

Przedostatnia sesja handlowa tygodnia zapowiada się bardzo ciekawie dla pary USDJPY, czyli kursu dolara amerykańskiego wobec kursu japońskiego jena. W tym momencie para dotarła do poziomu 108.657 JPY, na który ulokowane jest ważne wsparcie sekwencyjne pary. Jak przedstawia poniżej załączony wykres pary – jest to ostatni potwierdzony dołek (OPD) obecnej sekwencji wzrostowej. Na chwilę obecną mamy atak tego poziomu, który może rozwinąć się w jedną ze stron z sygnałem dla inwestorów interesujących się handlem na parze.

Para USDJPY ma przed sobą ważną decyzję – przebicie poziomu, negujące dalsze wzrosty i oddalające je na najbliższych kilka sesji handlowych – lub utrzymanie poziomu z potwierdzeniem siły popytowej. Nie ma w tym momencie jednego scenariusza – oba należy obserwować oraz zaimplementować w momencie potwierdzenia jednego z nich. Potwierdzenie w tym przypadku będzie relatywnie proste do wyszukania – będzie nim wybicie poziomu wsparcia i późniejszy test an potwierdzenie strefy oporu (w przypadku pro-spadkowego schematu) lub utrzymanie dołka, wykonanie korekty spadku i utworzenie sekwencji wzrostowej sygnalizującej możliwość dalszych wzrostów.

wykres Kurs dolara USDJPY D1 14.11.2019
Kurs dolara USDJPY D1 14.11.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here