Naga MarketsKurs dolara (USDJPY) bez większych zmian. Sprzedaż detaliczna z USA w centrum uwagi podczas dzisiejszej sesji.W piątek w centrum uwagi będzie PKB z Eurolandu i sprzedaż detaliczna z USA. Opublikowane kilkanaście minut temu dane o PKB z Niemiec miały mieszany wydźwięk (brak wzrostu w IV kw., ale przy rewizji w górę danych za III kw.), choć nie oferuje to potencjału dla pozytywnej niespodzianki w odczycie dla całego bloku. W USA sprzedaż powinna kwitnąć na solidnych nastrojach konsumentów. W Polsce dane powinny wskazać wysoką inflację w styczniu i spowolnienie wzrostu PKB w IV kw. – rozczarowanie w PKB może mieć większy wpływ na złotego.

  • Chińska prowincja Hubei odnotowała w czwartek 4823 nowych przypadków zakażenia wirusem i 116 zgonów. Dane potwierdzają, że środowy skok o prawie 15 tys. był spowodowany zmianą metodologii, choć rośnie sceptycyzm odnośnie statystyk dostarczanych przez Chiny.
  • Po rynkach widać jednak ogólny spokój. Po tym, jak S&P500 odnotował nowy rekord na 3385, nastroje na sesji w Azji są bardziej neutralne, chociaż zanosi się na drugi wzrostowy tydzień z rzędu. Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., Hang Seng zyskuje 0,3 proc., ale Nikkei225 spadł o 0,59 proc.
  • EUR/USD stoi na 1,0835, USD/JPY jest bez większych zmian na 109,77, a AUD/USD krąży blisko 0,6720.
  • Ceny ropy naftowej podtrzymują odbicie przy nadziejach, że najwięksi światowi producenci kolejny raz ogranicza wydobycie, ponieważ popyt wydaje się gwałtownie spadać z powodu wybuchu koronawirusa. Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) oczekuje, że popyt na ropę w pierwszym kwartale spadnie po raz pierwszy od 10 lat.
  • Kontrakty futures na WTI rosną o 0,1 proc. do 51,5 USD za baryłkę i o 2,3 proc. w tygodniu, co oznacza pierwszy wzrostowy tydzień od sześciu tygodni.

pastedGraphic.png

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here