Naga MarketsKurs dolara w relacji do franka poruszał się fazie spadkowej do połowy stycznia br. Wtedy sprzedający wyznaczyli tegoroczny dołek przy 0,9612. W wyniku odbicia utworzył się wyższy szczyt na wykresie dziennym USDCHF, który kwestionował panujący trend.

Jednakże, wspomniane wybicie wyższego szczytu (HH) było nieznaczne, a w dodatku tego dnia utworzyła się niedźwiedzia formacja, po której cena osuwała się do końca tygodnia. Jak zatem wygląda dalsza perspektywa dla dolara?

Wykres dzienny pary walutowej USDCHF - 1 lutego 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej USDCHF – 1 lutego 2020 r.

Silny spadek po uformowaniu niedźwiedziego pin bara na oporze przy 0,9760 sprawił, że notowania USDCHF ponownie kierują się do dołka przy 0,9612. Dopóki na zamknięciach kolejnych sesji cena pozostaje pomiędzy tymi dwoma poziomami, możemy mówić o ruchu w konsolidacji.

Obecny ruch boczny stanowi przerwę w fazie spadkowej, a zatem istnieje szansa, że po wybiciu nowych minimów na poziomach z 2018 roku, poprzedni trend będzie kontynuowany. To właśnie do minimów z tego roku przy 0,9541 może zmierzać kurs dolara, o ile na dłużej nie ugrzęźnie w konsolidacji. Gdyby bowiem tak się stało, znaczenie nadal będzie miał opór przy 0,9760.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres tygodniowy pary walutowej USDCHF - 1 lutego 2020 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej USDCHF – 1 lutego 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here