Kurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji handlowej wobec szwajcarskiego franka zaczyna wykonywać korektę ostatnich podejść. Para USD/CHF oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 0,99048 CHF, wskazując na możliwość wyhamowania korekty – oraz możliwości rozpoczęcia nowego impulsu wzrostowego. Z uwagi na to jednak, że para znajduje się w miejscu pomiędzy istotnymi sferami warto wyczekać odpowiedniego sygnału. Sygnałem tym może okazać się ponowny test poziomów wsparcia cenowego – oraz późniejsza re-akumulacji w strefie. Warto zatem spojrzeć na wykres H1 pary, aby doprecyzować zarówno poziomy jak i spojrzeć na aktualne prawdopodobieństwo ruchu na parze USD/CHF. 


Kurs dolara amerykańskiego wykonuje korektę – para USD/CHF na wykresie H1

  • Para USD/CHF w dalszym ciągu ma presję popytową, kiedy utrzymywane są najważniejsze poziomy sekwencyjne,
  • Najbliższe wsparcie stanowi w tym momencie układ wspierający dalsze wzrosty,
  • Celem dla pary USD/CHF może okazać się ostatni szczyt – czyli potencjał wzrostu 40 pipsów.

Kurs dolara amerykańskiego wobec szwajcarskiego franka podczas dzisiejszej sesji rozpoczyna niewielką konsolidację na strefie – zaraz po wykonanej korekcie ostatniego podejścia pary. To oznacza, że w dalszym ciągu tendencja wzrostowa ma szanse być zachowana przez parę USD/CHF – wraz z ponowną możliwością ataku na górne ograniczenie w postaci szczytu wytworzonego w piątek. Stanowiłoby to możliwość podejścia blisko 40 pipsów dla kursu dolara amerykańskiego.

To wpisywałoby się idealnie w koncepcję kontynuacji obecnej sekwencji wzrostowej. Co więcej, ostatnie szczyty mają dość spory potencjał by wybite podczas najbliższych sesji handlowych. Obecnie szacuje się, że para jest w stanie wybić szczyty jeszcze do piątkowej sesji handlowej – czyli podczas najbliższych 3 sesji handlowych. Warto zatem obserwować wykres z uwzględnieniem poniżej opisanego schematu na wykresie pary.

wykres Kurs dolara H1 31.07.2019
Kurs dolara H1 31.07.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here