Naga MarketsKurs dolara do franka zaczął dynamicznie się osuwać pod koniec ubiegłego miesiąca tracąc ponad 130-pipsów. Jednak równie szybko straty na USDCHF zostały odrobione, a cena ponownie zbliża się do kluczowego oporu krótkoterminowego.

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Jak widać na wykresie 4-godzinnym USDCHF poniżej, notowania dolara umacniają się w relacji do franka od początku obecnego tygodnia. Najpierw kupującym udało się pokonać lokalny opór przy 0,9678, który następnie sprawdził się w roli wsparcia. Teraz natomiast cena znajduje się tuż pod tegorocznymi maksimami w okolicach 0,9762.

Ten ostatni poziom powstrzymuje ceny od początku roku, stąd też nasuwa się pytanie, czy tym razem będzie podobnie. Biorąc pod uwagę dynamikę ostatnich wzrostów, istnieje szansa na korekcyjne odbicie. Jednak na razie trudno ocenić, czy korekta byłaby w stanie znieść notowania aż do wsparcia przy 0,9678.

Ciekawie może być natomiast w przypadku niewielkiej korekty spadkowej oraz następującym po niej wybiciu kluczowego oporu przy 0,9762. Wtedy kupujący otworzyliby sobie drogę do kolejnego poziomu obrony zlokalizowanego przy 0,9830.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 4-godzinny pary walutowej USDCHF - 7 lutego 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej USDCHF – 7 lutego 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here