Kurs dolara amerykańskiego podczas ostatniej sesji tygodnia wobec kursu dolara kanadyjskiego rozpoczyna dorabianie strat. Para USDCAD podczas pisania analizy oscyluje wokół poziomu 1.32240 CAD – tworząc sekwencję wzrostową respektując przy tym poziomy wsparć. Zdaje się, że para ma za sobą już część ruchu – jednak jeśli ruch ten miałby się rozwinąć zgodnie z przewidywaniami, wówczas można będzie liczyć na ponowne kroczenie w zakres konsolidacji pary, który odbywał się jeszcze do niedawna. Wówczas oznaczałoby to możliwość wzrostów nawet do kolejnych poziomów oporowych – co dla sesji intraday stanowiłoby idealny target. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USDCAD.


Kurs dolara amerykańskiego ponownie tworzy sekwencję wzrostową – para USDCAD na wykresie H4

  • Para USDCAD znacznie odrabia poprzednie straty,
  • Oczekuje się w dalszym ciągu utrzymania obecnego sentymentu,
  • Celem dla pary może okazać się poziom 1.32050 CAD.

Para na interwale czterogodzinnym przełamuje wcześniejszy opór na strefie 1.31800 CAD – potwierdzając go potem odpowiednim re-testem od góry. W tym momencie staje się on układem wspierającym dalsze wzrosty – a w tym rozpoczęcie sekwencji wzrostowej mogącej zmienić obecny sentyment ponownie na pozytywny. Obecnie oczekuje się od pary USDCAD dotarcia do najbliższej strefy oporu oraz chwilowe wyhamowanie dalszych wzrostów. Poziomem oporu w tym momencie jest strefa 1.32440 CAD, która powinna zepchnąć wykres do nieco niższych poziomów – oznaczonych na poniższym wykresie.

Strefą zatem re-akumulacyjną dla wykresu może okazać się poziom 1.32050 CAD, która oznaczona jest w formie boxa na wykresie. Wówczas, dobieranie pozycji długich będzie miało swój cel na strefie 1.32900 CAD, co oznaczałoby możliwość podejścia nawet 90 pipsów. Ryzyko dla takiego scenariusza określone musiałby być zatem na nie więcej niż 25 pipsów, które powinno zostać zmniejszone w momencie pozytywnego rozwoju sytuacji.

wykres Kurs dolara USDCAD H4 13.09.2019
Kurs dolara USDCAD H4 13.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here