Kurs dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowych notować wobec kursu dolara kanadyjskiego zaczyna tracić. Para USDCAD oscyluje wokół poziomu 1,32750 CAD w momencie pisania analizy, co wskazuje na możliwość wygenerowania mocniejszej korekty ostatnich wzrostów. W ciągu ostatnich sesji para znacznie zyskiwała, dlatego też inwestorzy powoli rozglądają się za miejscem wystąpienia potencjalnego ruchu w dół – a obecnie budowany schemat wskazuje, że właśnie taki ruch może nastąpić. Warto zatem zwrócić uwagę na parę z interwały H1. 


Kurs dolara amerykańskiego traci – para USDCAD na wykresie H1

  • Para z dolarem kanadyjskim ma szansę na umocnienie – na niekorzyść dolara amerykańskiego,
  • Celem dla party będzie najbliższe wsparcie wyznaczane z obecnej sekwencji pary.

Para USDCAD nadal notowana jest bardzo wysoko, kiedy to druga połowa lipca zainicjowała ruch na blisko 330 pipsów. Jednak ruch ten może zostać w tym momencie zredukowany poprzez korektę, na którą wyczekują inwestorzy walutowi. Kurs dolara amerykańskiego jest w stanie przystopować na chwilę względem dolara kanadyjskiego, kiedy to ropa naftowa ponownie rozpoczyna wspinaczkę do góry. Korelacja pomiędzy tymi walorami zanan jest nie od dziś, a dalsze podejścia ropy naftowej oznaczać będą przecenę pary. W tym momencie budowana sekwencja an rynku wskazuje na możliwość ruchu na południe jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej.

Aby dołączyć do tego typu scenariusza, dobieranie pozycji krótkich musiałoby nastąpić w tym momencie bądź z określonego poprzez narysowany box z poniższego wykresu. Wówczas dopiero rozkład potencjalnego zysku do ryzyka będzie dla pary optymalny. Na poniższym wykresie znajduje się również podpowiedź co do tego, gdzie powinno się w obecnym ruchu bronić (pozycje typu stop loss) oraz na ile można liczyć względem oczekiwanego ruchu (pozycje typu take profit).

wykres Kurs dolara USDCAD H1 19.08.2019
Kurs dolara USDCAD H1 19.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here