Naga MarketsKurs dolara (USDCAD) odbija od oporu i zmienia trend krótkoterminowyKurs dolara (USDCAD) dynamicznie wzrastał od czasu wybicia lokalnego oporu w styczniu br. Silna zwyżka zaprowadziła w ubiegłym tygodniu notowania do kolejnego, tym razem kluczowego poziomu obrony powodując odwrócenie.

Jak widać na wykresie 4-godzinny poniżej, cena po przełamaniu 1,3090 dynamicznie poruszała się na północ i respektowała wsparcie w postaci 20-okresowej SMA. Sytuacja zmieniła się po dotarciu do obszaru przy 1,3320, który skupiał maksima z listopada i grudnia 2019 roku.

Zobacz też: Strategia MACD + ADX pozytywnie przetestowana, przynosiła zyski

Odbicie od wspomnianej wyżej strefy oporu najpierw doprowadziło do przełamania 20-okresowej średniej, a następnie wsparcia horyzontalnego przy 1,3264. Poziom ten posłużył następnie jako opór, a dziś sprzedający nakreślili nowy, niższy dołek, co wskazuje na zmianę trendu krótkoterminowego.

Utrzymanie przewagi przez stronę podażową może prowadzić kurs USDCAD do poziomu wsparcia przy 1,3200.  Jego pokonanie otwierałoby drogę dalszym spadkom. Alternatywnie, niedźwiedzie nastawienie zakwestionowane zostanie w momencie wzrostu ceny ponad ostatni szczyt (1,3328).

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 4-godzinny pary walutowej USDCAD - 17 lutego 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej USDCAD – 17 lutego 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here