Naga MarketsDolar we wtorek nieznacznie zyskuje tylko w relacji z japońskim jenem i nowozelandzkim dolarem, a traci wobec pozostałych – ogólnie jednak zmiany nie są duże (w grupie G-10 spadek wobec NOK to 0,28 proc.). Widać wyczekiwanie na mocny fundamentalny impuls, jakim może okazać się wystąpienie szefa FED na sympozjum w Jackson Hole, które planowane jest na czwartek.

Notowania dolara (USD) tracą wobec pozostałych walut

Jerome Powell przedstawi tam perspektywy polityki monetarnej na kolejne miesiące. Na razie dolarowi “tradycyjnie” szkodzą dobre nastroje na rynkach akcji – Wall Street wspięła się nowe szczyty po informacjach dotyczących rychłego wprowadzenia szczepionki na COVID-19 (może mieć to miejsce jeszcze w tym roku), a także wznowieniu rozmów USA-Chiny dotyczących umowy handlowej.

Wcześniej Donald Trump “straszył”, że nie ma już ochoty rozmawiać z Chińczykami. Tymczasem rozmowy pomiędzy chińskim wicepremierem Liu He, a szefem USTR, Robertem Lighthizerem, oraz Sekretarzem Skarbu, Stevenem Mnuchinem, określono jako “konstruktywny dialog”.

Dzisiaj w kalendarzu uwagę przyciągną dane z Niemiec – indeks Ifo o godz. 10:00, oraz popołudniowe odczyty z USA (indeks cen nieruchomości, sprzedaż nowych domów, indeks zaufania konsumentów).

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here