Naga MarketsKurs dolara (USD) zyskuje, gdy Janet Yellen wspomina o stopach procentowych w USAKurs dolara zyskał wczoraj wobec euro i umacnia się także dziś. Notowania EUR/USD ponownie znalazły się pod poziomem 1,20 USD. Tymczasem, nowa sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że nie przewiduje ani nie zaleca podwyżek stóp procentowych, wspominając wcześniej o wpływie wydatków fiskalnych na gospodarkę USA.

  • Sekretarz skarbu USA zabrała głos ws. stóp procentowych
  • Później Yellen zapewniała o niezależności Rezerwy Federalnej
  • Notowania EUR/USD testują dziś okrągły poziom 1,20 USD

Janet Yellen o stopach procentowych w USA

Była przewodnicząca Fed wprowadziła nieco zamieszania na rynkach finansowych. Najpierw we wtorek mówiła o tym, że środki fiskalne wprowadzane przez administracje Bidena prawdopodobnie sprowokują wzrost stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Może się zdarzyć, że stopy procentowe będą musiały nieco wzrosnąć, aby upewnić się, że nasza gospodarka się nie przegrzeje, mimo że dodatkowe wydatki są stosunkowo niewielkie w stosunku do rozmiaru gospodarki – mówiła Yellen.

Później tego samego dnia, na wydarzeniu online organizowanym przez Wall Street Journal Yellen mówiła, że podwyżka stóp procentowych to “nie jest coś, co przewiduje lub rekomenduje”.

– Jeśli ktokolwiek docenia niezależność Rezerwy Federalnej, myślę, że ja jestem tą osobą – tłumaczyła Yellen. Powiedziała także, iż to wyłącznie od Fed zależy, jak będzie zarządzał polityką pieniężną.

Sekretarz skarbu USA zabrała także głos w sprawie ewentualnego problemu z inflacją, który podobno jeszcze nie występuje, ale gdyby się pojawił, Fed ma narzędzia, by sobie z nim poradzić.

Kurs dolara zyskuje kolejny dzień, ale trafił na ważny obszar

Dolar amerykański umacnia się wobec euro, czego owocem są spadki notowań EUR/USD. Wczoraj osunięcie wyniosło 0,42 proc., a dziś dołek został pogłębiony.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jak jednak widać na powyższym wykresie dziennym, Eurodolar znalazł się ponownie w kluczowej strefie wsparcia, która może powstrzymać sprzedających. Co więcej, obszar ten zbiegł się z 20-dniową średnią kroczącą. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here