Naga MarketsKurs dolara (USD) zwalnia. Sytuacja techniczna EUR/USD, USD/NOK, GBP/USDCzwartkowa korekta notowań dolara, nie jest raczej sygnałem do dłuższego ruchu, a bardziej krótkim przystankiem. Teraz rynki mają pretekst do odbicia w postaci ocieplenia na rynku ropy, ale rynek tego surowca nie od dzisiaj jest mocno polityczny, a deklaracje Chińczyków o planach strategicznych zakupów nie oznaczają wcale, że nie będą oni chcieli kupić ropy po niższych cenach korzystając z trwającej wojny cenowej na tym rynku (nie przeceniajmy determinacji Saudów). 


Kurs dolara notuje pauzę w zwyżkach – okiem analityka

W efekcie poranny optymizm rynków za sprawą odbicia ropy za chwilę zderzy się z pesymizmem, jaki popłynie z raportu na temat cotygodniowego bezrobocia z USA o godz. 14:30. Opublikowane w zeszłym tygodniu dane wskazujące na blisko 3,3 mln nowych wniosków o zasiłek były tylko preludium tego, co możemy zobaczyć. Mediana oczekiwań przed dzisiejszym odczytem to 3,5 mln, ale są to raczej ostrożne szacunki biorąc pod uwagę to, że pandemia w USA zatacza coraz większe kręgi blokując wszelką aktywność gospodarczą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy gorsze dane o godz. 14:30 wywołają podobną reakcję rynków akcji jak tydzień temu? Wątpię. Wtedy mógł być to też efekt zbliżającego się końca kwartału, a teraz mamy nowe rozdanie i szereg potencjalnych problemów, które mogą zacząć dopiero wypływać przy okazji koronawirusa np. wspomniane wczoraj ryzyka dla długu korporacyjnego, stabilność strefy euro, kondycja budżetowa emerging markets itd. Tym samym przy słabych nastrojach na rynkach akcji, dolar znów może dominować, czemu sprzyjać może też bliskość kolejnego weekendu.

Kurs euro: EUR/USD – pozostajemy poniżej strefy 1,0980-1,1000

Wczoraj doszło do wybicia nowego dołka w trendzie spadkowym zapoczątkowanym w zeszłym tygodniu (1,0902). Niemniej naruszenie nie okazało się trwałe, ale z widoczną próba odbicia jest podobnie. Wydaje się, że rynek czeka na więcej impulsów, a te mogą przynieść dane o cotygodniowym bezrobociu (godz. 14:30), oraz otwarcie sesji kasowej na Wall Street (godz. 15:30).

Widoczny na dziennym układzie poniżej oscylator RSI9 zdaje się przemawiać za kontynuacją spadków EURUSD. W takiej sytuacji ważne wsparcia to okolice 1,0878 i 1,0777.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs dolara: USD/NOK spadki wymuszone przez ropę

Na dziennym układzie USDNOK uwagę zwraca nieco wymuszone naruszenie wsparcia przy 10,3950, jakie bazuje na minimum z 26 marca. Świadczą o tym dolne cienie świec z ostatnich trzech dni. Aprecjacja NOK zdaje się być wymuszona przez odbicie na rynku ropy, ale układ techniczny sugeruje raczej, że inwestorzy nie są do tego przekonani. Mocniejszy powrót ponad 10,3950 będzie potwierdzał ten scenariusz.

Wykres dzienny USDNOK
Wykres dzienny USDNOK

Kurs funta: GBP/USD i wyczekiwanie na ruch

Para GBPUSD pozostaje w konsolidacji ograniczanej od dołu przez strefę 1,2270-1,2305, a od góry 1,2435-1,2485. Rynek zdaje się czekać na wyraźniejszy impuls do ruchu, którym bardziej powinien być globalny powrót w stronę dolara. W tym względzie warto będzie zerkać na dzisiejsze dane o bezrobociu w USA o godz. 14:30.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here