Pliki dolarów amerykańskichW ostatnim tygodniu kurs USDPLN poruszał się praktycznie w miejscu. Niemniej od wczoraj możemy zauważyć wyraźne ożywienie się strony popytowej. W poniedziałek sesja zakończyła się co prawda w rejonach ceny piątkowego zamknięcia, niemniej dziś o poranku widać wzrosty na 0,2% na korzyść dolara amerykańskiego. Po aktualizacji z godziny 22:10 za jednego dolara zapłacimy 3,8156 złotego. Czy polski złoty będzie tracił w kolejnych dniach? Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w poniedziałek 19 lipca 2019 roku.

Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,8156 dolar

Kurs dolara (USDPLN) poniżej kluczowego oporu

Kurs dolara do złotego USD/PLN znajduje się co prawda poniżej kluczowej strefy oporowej, niemniej istnieje spora szansa na jej test w najbliższym czasie. Strefa przy 3,8070 zł stanowi w tej chwili ważną barierę podażową. Zgodnie z podstawowymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na ruch w dół. Należy jednak mieć na uwadze, że w momencie pokonania strefy, istnieje ryzyko przyspieszenie ruchu wzrostowego. Wtedy też możliwy jest atak nawet na ostatnie szczyty przy 3,85 zł. Stefa przy 3,8070 na pewno jest w najbliższym czasie kluczowa.

  • Kurs utrzymuje się poniżej kluczowej strefy oporowej
  • Możliwą formacja odwrócenia na niższym przedziale czasowym

Kurs dolara do polskiego złotego USDPLN

Zobacz również co o dolarze mówił dziś Krzysztof Kamiński w Comparic24.TV

Formacja odwrócenia na interwale H4

Na niższym przedziale czasowym można zauważyć budującą się formację odwrócenia trendu – oRGR. Aby mówić o sygnale wzrostowym, cena musiałaby pokonać jednak strefę oporu przy 3,8070. Wsparciem pozostaje wysokość potencjalnego lewego ramienia wspomnianej formacji odwróconej głowy z ramionami. Dopiero zejście poniżej 3,7560 zł, moze doprowadzić do wygenerowania się sygnału spadkowego. Aktualnie istnieje ryzyko, że kurs będzie się poruszał w konsolidacji pomiędzy poziomem wsparcia, a poziomem oporu. Dopiero pokonanie jednej ze wspomnianych stref może się przyczynić do większego ruchu trendowego.

Kurs dolara do złotego USDPLN

Aktualizacja z godziny 22:10

Nie była to dobra sesja dla polskiej waluty. W godzinach wieczornych możemy obserwować wybicie strefy oporowej górą, co potwierdza scenariusz wzrostowy.

Kurs dolara do złotego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here