Naga MarketsKurs dolara USD z silniejszym sygnałem sprzedażowym wg modelu WestpacModel walutowy Westpac wskazuje teraz na silniejszy sygnał sprzedaży dolara amerykańskiego. Dzieje się tak ze względu na słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w zeszłym tygodniu. Te z kolei  wzmacniają oczekiwania, że Rezerwa Federalna (Fed) utrzyma stopy procentowe na jeszcze niższym poziomie.

  • Dolarem kierują zmiany rentowności obligacji i oczekiwania wobec polityki Fed
  • Słabsze od oczekiwań dane o zatrudnieniu w USA osłabiły USD
  • Waluty surowcowe  wykazują siłę wg modelu Westpac

Zmiany oczekiwań dotyczących polityki Fed osłabiają dolara

Model Westpac uwzględnia takie czynniki, jak wycena, sygnały wzrostu, rentowności obligacji, warunki handlu i dynamikę rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Model zawiera również pozycję netto sprzedaży euro, ograniczając zakres zysków z kursu wymiany euro do dolara (EUR/USD).

Westpac uważa, że ruchy dolara są zdominowane przez zmiany rentowności obligacji i oczekiwania związane z polityką Rezerwy Federalnej.

Według banku, blisko 70% strat dolara w ciągu ostatnich kilku tygodni można przypisać zmianom oczekiwań dotyczących polityki Fed. Rynki reagują na konsekwentny i zdecydowany komunikat wskazujący na to, że nie będzie wczesnych ruchów w celu dostosowania polityki pieniężnej.

W tym kontekście nie dziwi fakt, że rynek zareagował silnie na znacznie słabsze od oczekiwań dane o zatrudnieniu w USA.

— Kwietniowe, szokujące payrollsy dobitnie potwierdziły powtarzany komunikat Fed, że będzie to długa, trudna droga do powrotu do normalności. Oczekiwania dotyczące “zwijania” programu skupu aktywów wyłapały wymowny cios – uważa Westpac.

invest

Model wskazuje zatem na silniejszy sygnał sprzedaży dolara, pomimo pozytywnych oczekiwań dotyczących wzrostu.

fpmarkets

Ponadto, model Westpac utrzymuje pozycje długie na walutach surowcowych (AUD, CAD, NZD). Należy natomiast zauważyć, że dolary, australijski i nowozelandzki nie są obecnie postrzegane jako niedowartościowane

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here