Naga MarketsKurs dolara (USD) wspierany przez słabe dane z ChinNa początku dzisiejszej sesji głównym tematem na rynkach walutowych były zaskakująco słabe dane makro z Chin. Dynamika sprzedaży detalicznej w lipcu była ujemna już po raz siódmy z rzędu, a także dane dotyczące produkcji przemysłowej okazały się gorsze od oczekiwań. Informacje te przekładają się na dość ponury obraz sytuacji w Azji, w której Chiny są dominującą gospodarką. Zresztą, nie ma wątpliwości, że nawet pomijając problemy związane z pandemią Covid-19, nie ma co liczyć na tak imponujące tempo wzrostu gospodarczego, do którego Państwo Środka przyzwyczajało w ostatnich dwóch dekadach.

Azja w obliczu ponownego wyzwania walki z pandemią

Pozostałe rynki dalekowschodnie także stoją w obliczu trudnych wyzwań. W Nowej Zelandii pojawiły się nowe przypadki koronawirusa, podczas gdy już sądzono, że problem jest opanowany. Rekordowe liczby zakażeń są notowane w Korei Południowej.

Słabe dane z Chin oraz niepokojący rozwój wydarzeń w Azji wspierają amerykańskiego dolara pod koniec bieżącego tygodnia. O bilansie całego tygodnia najprawdopodobniej zadecydują jednak dane ze strefy euro (PKB o godzinie 11:00) oraz Stanów Zjednoczonych (sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, indeks Uniwersytetu Michigan). Na razie odbicie na dolarze jest raczej symboliczne, a amerykańska waluta ma problemy z wyrwaniem się z trendu spadkowego.

Notowania FUSD – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here