Znak dolara na tle zachodzącego słońcaPresja podażowa na polskim złotym nadal się utrzymuje, co widać szczególnie po notowaniach USDPLN. Kurs dolara w piątek wybija 3,9720 zł i pogłębia dwuletnie maksima. 30 sierpnia, w trakcie ostatniej sesji handlowej bieżącego miesiąca, o godzinie 09:45 kurs euro wynosi 4,3839 zł, kurs funta 4,8407 zł i kurs franka 4,0174 zł. Sprawdź jak będą kształtowały się kursy walut we wrześniu!

  • Frank szwajcarski koryguje po próbie wybicia 4,04 zł i traci 2. sesję z rzędu
  • Kurs funta niezdecydowany pod strefą oporu 4,84-4,85 zł
  • Kurs euro testował 4,04 zł i następnie zawracał. EURPLN traci od czwartku
  • Dolar nie ma sobie równych i pogłębia dwuletnie maksima w stosunku do złotówki
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3839 Euro
USDPLN 3,9720 dolar
GBPPLN 4,8407 funt
CHFPLN 4,0174 frank

Kurs dolara coraz bliżej 4 zł. USDPLN zyskuje 14 groszy w sierpniu

Dolar zyskuje nieprzerwanie od wtorku i pnie się w kierunku okrągłego poziomu 4 zł. USDPLN w piątek podchodzi niemal pod barierę 3,98 zł i potwierdza nie tylko słabość złotówki, ale również siłę amerykańskiej waluty na zagranicznych rynkach.

Wakacyjna presja podażowa na PLN jest niezaprzeczalna – analitycy twierdzą co prawda, że koniec okresu urlopowego pozwoli odwrócić koniunkturę, patrząc jednak na brak zainteresowania światowych inwestorów walutami rynków wschodzących ciężko wierzyć, że pozytywna zmiana dla złotego nastąpi w najbliższym czasie.

Dolar do złotego nie jest w stanie się zatrzymać. Kurs USDPLN D1
Dolar do złotego nie jest w stanie się zatrzymać. Kurs USDPLN D1

Kurs euro koryguje po teście 4,40 zł. EURPLN traci drugi dzień z rzędu

W momencie gdy dolar nieustannie pnie się w górę, kurs euro koryguje drugi dzień z rzędu, wcześniej pogłębiając jednak ponad roczne maksima i testując poziom 4,40 zł. Jeżeli notowania wybiłyby okolice 4,38 (lokalne szczyty z pierwszej części miesiąca), wtedy istnieje szansa na pogłębieni deprecjacji EURPLN.

Należy jednak zauważyć, że czwartkowy i piątkowy ruch wynikają głównie ze słabości samego euro, które silnie traci do dolara na rynkach międzynarodowych (osunięcia trwają od początku tygodnia).

Euro traci na rynkach światowych, w tym do złotówki. Kurs EURPLN D1
Euro traci na rynkach światowych, w tym do złotówki. Kurs EURPLN D1

Kurs funta zatrzymał się na dwumiesięcznych szczytach. GBPPLN walczy z 4,84 zł

4,84-4,85 zł to strefa, w której pod koniec miesiąca zatrzymał się kurs funta. GBPPLN po długim okresie spadków dynamiczniej odbijał od wielomiesięcznych dołków dwa tygodnie temu i podszedł pod poziomy ostatni raz obserwowane w czerwcu. W związku z kolejną falą niepewności dotyczącą Brexitu notowania wyhamowały, jednak słabość złotego powinna pozwolić na dalszą aprecjację i wybicie lokalnego oporu.

Funt zatrzymał się na lokalnym poziomie oporu. Kurs GBPPLN D1
Funt zatrzymał się na lokalnym poziomie oporu. Kurs GBPPLN D1

Kurs franka skutecznie blokowany przez 4,04 zł. CHFPLN w nowej konsolidacji

Frank szwajcarski od ubiegłego tygodnia testuje usilnie poziom okolic 4,04 zł, jak na razie jednak nieskutecznie. Wczorajsza próba wybijania nowych tegorocznych maksimów została odrzucona przez podaż, w efekcie czego CHFPLN tracił i kontynuuje wyprzedaż również w piątek. Notowania powracają pod 4,02 zł i od pierwszej części sierpnia utrzymują się w konsolidacji na wysokości ponad dwuletnich maksimów.

Frank konsoliduje na dwuletnich maksimach. Kurs CHFPLN D1
Frank konsoliduje na dwuletnich maksimach. Kurs CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here