Naga MarketsKurs dolara (USD) w kolejnych miesiącach - prognozy Societe Generale dla walut G7Kurs euro do dolara w obliczu oczekiwań jastrzębiej polityki Fed i akomodacyjnej EBC będzie opadał w kolejnych kwartałach, jak uważają analitycy Societe Generale. Ich zdaniem, siła dolara odbije się na notowaniach niemal wszystkich par powiązanych z USD.

Dolar w górę dzięki Fedowi, uważają przedstawiciele SocGen

Analitycy Societe Generale spodziewają się, że oczekiwania związane z podwyżkami stóp procentowych przez Rezerwę Federalną będą wspierać dolara w krótkim terminie.Perspektywy wcześniejszych podwyżek stóp procentowych przez Fed i rosnącej rentowności amerykańskiej obligacji będą przyciągać kapitał w kierunku aktywów opartych na dolarze, jednak do czas faktycznej podwyżki będziemy mówić albo o następnej recesji, albo o zacieśnianiu polityki pieniężnej przez wszystkich innych. – skomentowali analitycy SocGen.

Kurs euro może opaść wskutek bierności EBC

W przypadku kursu euro do dolara (EUR/USD), eksperci Societe Generale spodziewają się podtrzymania bardzo akomodacyjnej polityki pieniężnej przez EBC w całym horyzoncie prognozy, czyli do końca 2022 roku. Natomiast w krótkim terminie zdaniem SocGen, europejski bank będzie raczej zbywał oczekiwania podwyżek stóp.

Zatem, wobec takiego spodziewanego otoczenia, SocGen prognozuje kurs EUR/USD na poziomie 1,10 dol. za 12 miesięcy, czyli w III kw. 2022 r.

 

Kurs dolara (USD) w kolejnych miesiącach - prognozy Societe Generale dla walut G7
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

 

Jen japoński może deprecjonować w średnim terminie

Kurs dolara do jena japońskiego (USD/JPY) ma natomiast zdaniem analityków SocGen cechować się siłą ze strony japońskiej waluty w krótkim terminie. Jednak relacja rentowności obligacji obu państw będzie według SocGen sprzyjać dolarowi, co może przełożyć się na zwyżkę kursu USD/JPY w kierunku 116 dol. w przyszłym roku.

Z perspektywy średnioterminowej, SocGen nie spodziewa się, że USD/JPY będzie w stanie przez dłuższy czas utrzymać się ponad poziomem 115 dol.

Plus500

Funt w obliczu pogarszających się prognoz dla gospodarki UK

Kurs funta do dolara (GBP/USD) może opaśc zdaniem analityków SocGen, a powodem rewizji prognozy jest pogorszenie się perspektyw wzrostu dla brytyjskiej gospodarki. Jeśli faktycznie sytuacja w UK stanie się mniej korzystna, to SocGen oczekuje, że podwyżki stóp procentowych przez Bank of England w celu redukcji inflacji nie wpłyną na umocnienie funta.

Spodziewane podwyżki stóp procentowych wyniosły go w górę (funta brytyjskiego, przy. red.), a gospodarka sprowadzi go na dół. – skomentowali eksperci SocGen.

 

Kurs dolara (USD) w kolejnych miesiącach - prognozy Societe Generale dla walut G7
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Zatem, za 12 miesięcy kurs GBP/USD może być zdaniem analityków Societe Generale notowany po 1,26 dol.

Poniżej prezentujemy prognozy dla grupy par walut G7 powiązanych z dolarem przygotowane przez Societe Generale na kolejny rok.

Kurs Q1 2022 Q2 2022 Q3 2022 Q4 2022
EUR/USD 1,14 1,12 1,1 1,12
USD/JPY 115 116 116 113
GBP/USD 1,34 1,3 1,26 1,27
USD/CHF 0,94 0,94 0,95 0,96
AUD/USD 0,74 0,72 0,7 0,75
NZD/USD 0,72 0,71 0,71 0,72
USD/CAD 1,25 1,26 1,28 1,28

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony szwedzkiej kantor | pkn akcje | notowanie jsw | xtb notowania | prognoza dolar | bml notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here