Naga MarketsKurs dolara USD w górę, polski złoty traci także do euro EUR, franka CHF i funta GBPWe środę o poranku polski złoty zyskuje do  głównych walut. Co prawda początek tygodnia nie należał do najlepszych w wykonaniu PLN, niemniej pojawiło się przysłowiowe “światełko w tunelu” na odbicie po ostatnich spadkach. Złoty ostatecznie zakończył wczorajszą sesję na plusie, jednak dziś przed południem największy ruch możemy obserwować w stosunku do dolara amerykańskiego, gdzie złoty traci 0,4%. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka, funta i dolara w środę 29 stycznia.


Polski złoty traci do euro, funta, dolara i franka

Po niezbyt udanym początku tygodnia, polski złoty próbuje odzyskiwać siły. Umocnienie było widać podczas wczorajszej sesji, jednak dzisiejszy dzień ponownie zaczyna się od spadków. W środę PLN traci euro, dolara, franka i funta. Zmienności podczas dzisiejszego dnia może być większa szczególnie w godzinach wieczornych, a to z racji przewidzianej na godzinę 20:00 decyzji Fed w sprawie stóp procentowych. W południe CHFPLN znajduje się 0,18% na plusie, GBPPLN rośnie 0,30%, z kolei EURPLN i USDPLN zyskują odpowiednio 0,21% i 0,4%.

Zobacz także: Rynki czekają na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych

W dzisiejszej analizie przyjrzymy się sytuacji technicznej na parze walutowej CHFPLN. Patrząc na interwał D1, cena dotarła do okrągłego poziomu 4 złotych, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Aktualnie strefa zaznaczona kolorem różowym powinna stanowić kluczowy opór. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na powrót w okolice 3 złotych i 93 gorszy, gdzie wypada wsparcie wynikające z górnego ograniczenia konsolidacji. Jednak trzeba również pamiętać, że w przypadku pokonania okrągłego poziomu, droga w kierunku 4,0450 zł zostanie otwarta.

Wykres franka do złotego
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od psychologicznej bariery 4 zł

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here