Kurs dolara (USD) w górę. Frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP) również zyskują wobec słabego złotego (PLN)Kurs dolara do złotego pnie się w górę powyżej 3,86 zł, a wobec naszej słabnącej waluty zyskuje także funt, euro oraz frank. Dokładnie taki sam komplet wzrostowych walut obserwowaliśmy w poniedziałek w okolicach południa, jednak ostatecznie tylko euro oraz dolar zakończyły dzień na plusie. Natomiast GBP/PLN oraz CHF/PLN zamknęły poniedziałkową sesję w neutralnym położeniu. We wtorek ponownie najmocniej wobec złotówki zyskuje amerykański dolar.

Kurs dolara do złotego we wtorek w górę o blisko 3 grosze

Kurs dolara do złotego po solidnej poniedziałkowej sesji, w której finalnie zyskał jedynie 0,18%, we wtorek kontynuuje wzrost, tym razem bardzo mocno odbijając w górę o blisko 3 grosze, powyżej 3,86 zł.Kurs dolara (USD) w górę. Frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP) również zyskują wobec słabego złotego (PLN)
Kurs USD/PLN. Źródło: tradingview.com

Po raz ostatni, kurs USD/PLN tak wysoko był na początku kwietnia tego roku, a więc przed 3 ponad miesiącami. Warto pamiętać, że jeszcze na początku czerwca, kurs dolara do złotego padł do najniższego poziomu w 2021 roku na 3,64 zł, jednak silny trend wzrostowy wyprowadził notowania pary od tego czasu o 6% na północ.

Kurs euro do złotego wzrasta siódmą sesję z rzędu

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) we wtorek zyskuje 2 grosze wzrastając o 0,42% powyżej 4,57 zł. To już kolejna wzrostowa sesja z rzędu, co sprawiło że w zaledwie siedem dni notowań euro podrożało o 8 groszy.

Kurs dolara (USD) w górę. Frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP) również zyskują wobec słabego złotego (PLN)
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Już obecnie kurs euro do złotego notowany jest najwyżej od dwóch miesięcy. Spoglądając na wykres EUR/PLN spodziewać się można sprawdzenia przez kurs poziomu 4,59 zł w przypadku kontynuacji trendu wzrostowego.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) najwyżej od kwietnia

Kurs funta do złotego drożeje we wtorek o blisko 3 grosze do niespełna 5,35 zł kontynuując zwyżkę rozpoczętą jeszcze na początku lipca. Ostatecznie, poniedziałkowa sesja zakończyła się neutralnie na poziomie bliskim otwarcia.

Kurs dolara (USD) w górę. Frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP) również zyskują wobec słabego złotego (PLN)
Kurs GBP/PLN. Źródło: tradingview.com

Łącznie, od początku lipca funt podrożał już o niemal 9 groszy, a nic nie wskazuje na ten moment na przerwanie tego trendu wzrostowego, zatem niewykluczone, że już niebawem będziemy mogli zaobserwować sprawdzenie przez kurs poziomu 5,40 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego do złotego we wtorek wystrzelił w górę o ponad 2 grosze do 4,21 zł, co jest najwyższym poziomem obserwowanym od 3 miesięcy. Lipiec przyniósł już sporą zwyżkę franka, który od początku miesiąca podrożał o 9 groszy.

Kurs dolara (USD) w górę. Frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP) również zyskują wobec słabego złotego (PLN)
Kurs CHF/PLN. Źródło: tradingview.com

Niewykluczone, że już w kolejnych kilku sesjach zobaczymy sprawdzenie przez CHF/PLN poziomu 4,23 zł, co oznaczałoby dobicie do styczniowych lokalnych szczytów, a ich przebicie po ewentualnym ruchu do 4,24 zł dałoby bieżącym notowaniom miano najwyższych poziomów w 2021 roku.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here