Kurs złotego w dół. Zyskuje dolar (USD), frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP)Kurs złotego do dolara od początku czerwca pnie się do góry w próbie odrobienia strat wobec przeceny jaka miała miejsce w kwietniu i maju. Jeszcze na początku czerwca, USD/PLN notowany był nawet po 3,64 zł, a teraz za jednego dolara na rynku spot zapłacić należy 3,84 zł. Konsekwentnie w górę pnie się także kurs EUR/PLN, który wobec złotego w poniedziałek zyskuje 0,14%. Niewielką zwyżkę notuje kurs GBP/PLN, który w poniedziałkowej sesji osiąga wynik +0,11%.

Kurs dolara do złotego w górę o ponad 2 grosze w poniedziałek

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w poniedziałek odzyskuje straty z dwóch poprzednich sesji pnąc się w górę o blisko 0,5% i zyskując ponad 2 grosze. Obecnie USD/PLN jest blisko wybicia do trzymiesięcznych maksimów powyżej 3,85 zł, co może być zapowiedzią dalszych wzrostów w kierunku istotnego poziomu 3,88 zł.Kurs złotego w dół. Zyskuje dolar (USD), frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP)
Kurs USD/PLN. Źródło: tradingview.com

Na ten moment trudno ryzykować jeszcze kontynuację zwyżki do nawet 4 zł, z uwagi na dość silną pozycję dolara na globalnych rynkach w ostatnich tygodniach po jastrzębim zwrocie ze strony Rezerwy Federalnej.

Kurs euro do złotego ze skromnym wzrostem o 0,14%

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) wyznaczył już miesięczny maksima w okolicach 4,5590 zł i jest blisko kontynuacji lipcowej tendencji wzrostowej dalej powyżej 4,56 zł, co pozwoliłoby na sprawdzenie poziomów obserwowanych na początku maja.

Na ten moment 11-letnie szczyty wyznaczone na przełomie marca i kwietnia raczej nie są zagrożone, a ten jednorazowy wystrzał nie znalazł potwierdzenia w fundamentach.

Kurs złotego w dół. Zyskuje dolar (USD), frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP)
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Byczym sygnałem w przypadku EUR/PLN, który może jeszcze napędzić zwyżkę kursu jest 6 kolejnych wzrostowych sesji z rzędu. Zasadniczo, jak do tej pory tylko dwie sesje w lipcu okazały się spadkowe i były to dwie pierwsze sesje tego miesiąca.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w poniedziałek wzrasta o 0,27% powyżej 4,20 zł, dzięki czemu od początku lipca zyskał już blisko 2%. Zdaje się, że wielomiesięczne minima z początku czerwca w okolicach 4,06 zł są przynajmniej na pewien czas odrzucone.

Kurs złotego w dół. Zyskuje dolar (USD), frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP)
Kurs CHF/PLN. Źródło: tradingview.com

W najbliższym czasie ujrzymy raczej dalszą aprecjację kursu CHF/PLN w kierunku istotnego poziomu oporu na 4,22 zł, które ewentualne pokonanie otworzyłoby drogę dalej do okolic 4,23 – 4,24 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego, podobnie jak inne pary walut rynków rozwiniętych wobec złotówki, zyskuje dziś kontynuując wzrosty rozpoczęte jeszcze pod koniec czerwca.

Kurs złotego w dół. Zyskuje dolar (USD), frank (CHF), euro (EUR) oraz funt (GBP)
Kurs GBP/PLN. Źródło: tradingview.com

Obecnie GBP/PLN notowany jest po 5,33 zł, co jest najwyższym poziomem od trzech tygodni, ale niewiele brakuje mu do wyznaczenia nowych trzymiesięcznych maksimów nieco wyżej w okolicach 5,34 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here