Kurs dolara (USD) w górę, euro, frank i funt także na plusie 23 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Podwyższona zmienność na parach z polskim złotym utrzymuję się. Nasza krajowa traci w środę w ujęciu z dolarem, euro, funtem i frankiem. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Podwyższona zmienność na parach z PLN utrzymuje się 
  • Złotówka traci dziś 0,8% do dolara amerykańskiego
  • Złoty pod kreską także do euro, funta i franka w środę
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8545 zł 23.09.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,5044 zł 23.09.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 4,9202 zł 23.09.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,1790 zł 23.09.2020, godzina 18:45

Kurs dolara do złotego 0,8 proc. w górę

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować kontynuacje spadków na polskim złotym. Złotówka traci dziś w ujęciu z dolarem, euro, funtem i frankiem.

Patrząc technicznie na wykres D1, już dwa dni temu pisaliśmy o tym, że para walutowa USD/PLN prawdopodobnie zmieniła trend z jakim mieliśmy do czynienia od dłuższego czasu. Nawiązując do metodologii Overbalance, po wybiciu wybicia układu największej korekty, notowania powinny się kierować w stronę oporu przy 3,89 zł, do którego niewiele już brakuje.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN zmierza w kierunku 5 zł?

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować silne wzrosty także na kursie funta do złotego. Wczoraj kupujący nie zdołali wybić się powyżej strefy oporowej przy 4,92 zł, skąd rozpoczęły się dynamiczne spadki, a dziś istnieje szansa na zamknięcie świecy D1 powyżej, co otworzy drogę w kierunku kolejnej strefy operowej przy 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro ponownie atakuje strefę oporu

Kurs euro do złotego ruszył dynamicznie w górę na początku tygodnia. Patrząc technicznie na wykres dzienny, wczoraj obserwowaliśmy korektę i reakcję podażową przy strefie w rejonach 4,51 zł, z koeli dziś jest ona atakowana po raz kolejny. W przypadku wybicia powyżej, droga do dalszych wzrostów zostanie otwarta.

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN kontynuuje zwyżkę

Frank szwajcarski także znajduje się dziś na plusie. Notowania CHF/PLN ponownie zbliżają się w rejony strefy oporowej przy 4,21 zł. Miejsce to pozostaje w krótkim terminie kluczową barierą podażową. Jeżeli zostanie ona złamana, droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta. W przeciwnym razie, jej obrona może prowadzić do korekty w kierunku wcześniej pokonanego poziomu 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here