Naga MarketsKurs dolara (USD) w Dzień Niepodległości USA. Wall Street zamknięte w piątekDzień Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt narodowych w Stanach Zjednoczonych, które obchodzone jest 4 lipca w tym roku wypada w sobotę. W związku z tym Amerykanie wydłużają długi weekend i wolne od pracy mają już w piątek, 3 lipca. Dla inwestorów oznacza to jednocześnie, że amerykańskie rynki finansowe i giełdy będą zamknięte, a notowane na nich instrumenty niedostępne.

  • NYSE oraz Nasdaq zakończyły tydzień handlowy wraz z ostatnim dzwonkiem podczas sesji czwartkowej, natomiast rynek obligacji zamykał się chwilę wcześniej o 14:00 czasu lokalnego
  • W piątek nie będą rozliczane również kontrakty terminowe na amerykańską ropę na rynku NYME oraz Comex
  • Przed długim weekendem indeks S&P 500 zamykał się z zyskiem +0,45%, indeks dolara w dzień wolny dla Amerykanów nie wykazuje natomiast większej zmienności

Dzień Niepodległości w USA – upamiętnienie 1776 roku

2 lipca 1776 roku Kongres Kontynentalny głosował za niezależnością od Wielkiej Brytanii, a dwa dni później delegaci 13 kolonii sfinalizowali Deklarację Niepodległości. 4 lipca został ustanowiony świętem narodowym 28 czerwcu 1870 roku.

W tym dniu w USA odbywają się parady, festyny, do tradycji należą przemówienia o tematyce patriotycznej, o zmierzchu lokalne społeczności gromadzą się natomiast na pokazy sztucznych ogni. Jako ciekawostkę warto podać fakt, że początkowo Dzień Niepodległości był dla urzędników federalnych dniem wolnym, jednak bez wynagrodzenia. Prawo to zmieniono dopiero w 1931 roku.

Czego natomiast po obchodach dnia 4 lipca (przesuniętych na piątek), powinny spodziewać się rynki? Zdaniem analityków traderzy z Europy również powinni zrobić sobie dłuższy weekend, gdyż bez obecności ważnej części globalnych struktur finansowych jakimi są ośrodki handlowe z USA rynek będzie zbyt płytki do właściwego tradingu:

– Ani mieszany wydźwięk danych z USA, ani komentarze prezydenta Trumpa nie zdołały wczoraj rozbudzić zmienności, co tylko świadczy o tym, że nikt nie chce angażować się w głębsze analizy i transakcje, kiedy na następny dzień będzie nieobecny. Z perspektyw inwestorów z Europy także bezowocnym jest poświęcać czas na handel na w połowie nieobecnym rynku. Tak było w przeszłości i tak będzie dziś – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kalendarz makroekonomiczny „zamyka” się jeszcze przed południem

Brak Amerykanów podczas sesji, to również skrócony kalendarz makroekonomiczny. Rynek większość kluczowych danych z USA poznał w czwartek, w tym NFP, a w piątek inwestorzy czekają jedynie na odczyty europejskiego PMI z sektora usług. Te zostaną opublikowane o 10:00 dla strefy euro i o 10:30 dla Wielkiej Brytanii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here