Naga MarketsKurs dolara (USD) w dół gdy Fed włącza drukowanie pełną parąNie ma wątpliwości, że FED zastosował wczoraj opcję atomową. Najpewniej w kolejnych kilkunastu dniach zostanie ona jeszcze dopracowana tak, aby w zakres QE wchodziło formalnie więcej instrumentów. Czy to dobrze, czy źle? Obawiam się, że w obecnej sytuacji nie było po prostu innego wyjścia, jak włączyć drukowanie pełną parą.


OKIEM ANALITYKA – w poszukiwaniu wartości

Koszty – tak, zwłaszcza te ukryte w postaci znaczącej utraty wartości pieniądza w długim terminie. Wyraźny skok cen złota w ciągu dwóch dni nie powinien być, zatem dużym zaskoczeniem.  Od kilku dni po silnym załamaniu podnoszą się też notowania bitcoina, którego nie da się przecież dodrukować. Warto będzie częściej zerkać na te aktywa. W obszarze walut taki ruch FED rozwiązuje natomiast jeden z problemów z którym niedługo musieliby zmierzyć się Amerykanie, czyli nazbyt silnego dolara. Mimo tego nie szukajmy wśród dostępnych walut jego potencjalnych następców, chyba nie tędy droga.

Kurs dolara w dół: EUR/USD – mocne wyjście ponad 1,0777

Tracący na szerokim rynku dolar pozwolił na wyjście notowań EURUSD ponad poziom dołka z lutego przy 1,0777. Spełnione zostało, zatem pierwsze kryterium mogące sugerować potencjalne zatrzymanie przeceny od 9 marca z okolic 1,1492. Kolejne mocne opory to rejon dołków z października ub.r. przy 1,0878-1,0884. Ich naruszenie może nie być już takie łatwe, chyba, że zakładamy scenariusz litery “V”.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here