Naga Markets

Kurs dolara (USD) w dół, funt odbija. USA kontynuują rozmowy z ChinamiNiepokojące wyniki amerykańskiej gospodarki zachęcają Stany Zjednoczone do podjęcia negocjacji w sprawie umowy handlowej z Chinami. Podczas rozmowy telefonicznej obie strony zadeklarowały wolę kontynuowania rozmów, co uderzyło w kurs dolara.

  • Aby spełnić wymagania umowy chiński import z USA musi wynieść w tym roku 77 miliardy dolarów.
  • Brytyjczycy opanowali drugą falę pandemii.
  • Kurs GBP/USD przekroczył 1,31.

Postępy w relacjach dwóch mocarstw

Rozmowa odbyła się z dziesięciodniowym opóźnieniem, po tym jak Donald Trump stwierdził, że nie był to odpowiedni moment na negocjacje.Obie strony dostrzegają postępy i zobowiązują się do podjęcia kroków niezbędnych do zapewnienia powodzenia porozumienia – skomentowało biuro Roberta Lighthizera, amerykańskiego przedstawiciela w negocjacjach z Chinami.

Kością niezgody w relacjach obu mocarstw pozostaje rzekome ukrywanie pandemii przez Chińczyków, stopniowe znoszenie autonomii Hongkongu i amerykańskie zakazy nakładane na chińskie przedsiębiorstwa.

Mimo wszystko, dwie największe gospodarki świata zostały mocno dotknięte przez pandemię i stają się coraz przychylniejsze do dialogu.

– Strony omówiły również znaczny wzrost zakupów produktów amerykańskich przez Chiny, a także przyszłe działania niezbędne do wdrożenia umowy. – kontynuuje biuro.

Zobacz również: genXone debiutuje na NewConnect

Jak podaje Reuters, aby spełnić wymagania pierwszej fazy umowy handlowej Chiny musiałby znacznie zwiększyć tempo zakupów towarów ze Stanów Zjednoczonych. Amerykański eksport produktów rolnych do Chin wyniósł w pierwszej połowie roku tylko 7,2 miliarda dolarów, a według uzgodnień w całym roku jego wartość miała osiągnąć 36,5 miliarda dolarów.

NED

Kurs dolara traci, zyskuje na tym funt

Na progresie w negocjacjach na linii Waszyngton-Pekin może zyskać brytyjski funt. Jest on dodatkowo wsparty opanowaniem drugiej fali pandemii w Wielkiej Brytanii, gdzie dzienna liczba nowych zachorowań na COVID-19 zatrzymała się w okolicach tysiąca.

Amerykańsko-chińskie negocjacje, które odbyły się w ciągu nocy zwiastują postępy – a w przyszłości będzie ich więcej. W przeciwieństwie do zaostrzonej retoryki z ostatnich tygodni, kiedy chodzi o handel, największe gospodarki świata są ze sobą zgodne. Rynki takie jak ten, pchają akcje wyżej, a bezpiecznego dolara niżej. – twierdzi Yohay Elam, analityk FXStreet.

Około południa funt szterling zyskuje w stosunku do dolara amerykańskiego 0,44%, a kurs GBP/USD wynosi 1,3123.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD we wtorek, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here