Kurs dolara (USD) w dół do złotego, frank (CHF), funt (GBP) i euro (EUR) drożeją
Mieszana sesja na polskim złotym.

Druga sesja w nowym tygodniu handlowym nie przebiega już tak wyśmienicie dla polskiego złotego jak ta pierwsza. Wczoraj złoty zyskał do euro, dolara funta i franka, a dziś utrzymuje swoją przewagę jedynie w ujęciu z amerykańską walutą. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się we wtorek jedynie do dolara amerykańskiego
  • Złotówka traci po południu do euro, franka i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9220 zł 23.06.2020, godzina 17:20
Kurs euro EURPLN 4,4466 zł 23.06.2020, godzina 17:20
Kurs funta GBPPLN 4,9140 zł 23.06.2020, godzina 17:20
Kurs franka CHFPLN 4,1620 zł 23.06.2020, godzina 17:20

Kurs dolara traci kolejną sesję z rzędu

Wczoraj dolar znajdował się pod presją sprzedających, a dziś sentyment jest trzymany. We wtorek dolar traci 0,4% do złotego. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, przed weekendem obserwowaliśmy wyjście powyżej strefy oporowej przy 3,97 zł, niemniej na świecy D1 pozostał cień górny, a od początku tygodnia dominuje podaż.

Nawiązując do klasycznych założeń analizy technicznej, cofnięcie poniżej wspomnianego oporu przy 3,97 zł potwierdza, że w średnim terminie obowiązuje tendencja zniżkująca. Aktualnie możliwy jest więc atak na wsparcie przy 3,87 zł. Dopiero wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN kontynuuje spadki

Kurs funta GBP/PLN wraca po ustanowieniu lokalnych minimów

We wtorek funt brytyjski znajduje się na plusie. Co prawda sesja rozpoczęła się od spadków, niemniej po ustanowieniu nowych lokalnych dołków, doszło do odreagowania i kurs wrócił powyżej poziomu 4,91 zł.

Na interwale D1 na kursie funta brytyjskiego do złotówki może utworzyć się formacja młota, co może prowadzić do ataku na opór przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN odbija po wybiciu minimów

Kurs euro do złotego odrabia straty

Kurs euro do złotego znajduje się we wtorek 0,2% nad kreską. Tym samym para walutowa EUR/PLN próbuje odrobić wczorajszą przecenę. Niemniej kluczykowym oporem wciąż pozostaje górne ograniczenie lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Wsparcie znajduje się z kolei przy 4,39 zl.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odrabia wczorajsze straty

Kurs franka CHF/PLN rośnie 0,15%

Frank szwajcarski umacnia się dziś 0,15% do złotego. Podobnie jak na EUR/PLN cześć wczorajszych spadków została odrobiona, niemniej na razie nie można jeszcze mówić o większej zwyżce. Cały czas nie doszło do wybicia kluczowego oporu przy 4,1850 zł, w dalszym ciągu pozostaje on zaporą podażową.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN w górę do złotego, interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here