Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNPolski złoty nieznacznie zyskuje do dolara amerykańskiego (USD) w czwartkowe popołudnie. Niemniej w ujęciu do innych walut PLN nie radzi sobie najlepiej, tuż przed godziną 18:00 złotówka traci do euro, franka i funta brytyjskiego. Sytuacja związana związana z globalną epidemią koronawirusa wciąż ciąży walutom rynków wschodzących. Warto też wspomnieć o wczorajszej decyzji RPP, która obniżyła stopy procentowe. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce na czwartek 8 kwietnia:

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1584 zł 09.04.2020, godzina 17:55
Kurs euro EURPLN 4,4584 zł 09.04.2020, godzina 17:55
Kurs funta GBPPLN 5,1784 zł 09.04.2020, godzina 17:55
Kurs franka CHFPLN 4,3080 zł 09.04.2020, godzina 17:55

Kurs dolara w dół, złoty zyskuje 0,11%

W środę w godzinach popołudniowych polska waluta zyskuje jedynie do dolara mykeńskiego, z kolei w stosunku do euro, funta i franka szwajcarskiego możemy obserwować spadki. Kurs USDPLN wynosi 4,1584 zł, za euro zapłacimy 4,4584 zł, frank szwajcarski kosztuje 4,3080 zł, a notowania GBPPLN wynoszą 5,1784 zł

USDPLN nieznacznie traci podczas środowej sesji. Patrząc jednak na szeroką ramę czasową – W1, kurs dolara do złotego wyhamował wzrosty przy 4,2650, po czym wpadł w konsolidację. Aktualnie strefa zaznaczona kolorem różowym pozostaje kluczowym oporem, z kolei ważne wsparcie znajduje się dopiero przy 4,0700. DOpóki rynek znajduje się “wewnątrz”, możliwy jest dalszy ruch boczny.

Wykres dolara do złotego
Dolar w konsolidacji, przy szczytach interwał W1

Kurs funta GBPPLN odbija od układu 1:1

Kurs funta brytyjskiego odbija do ważnego poziomu technicznego. Patrząc na interwał H4, wczoraj doszło do obrony dolnego ograniczenia układu Overbalance, co świadczy o utrzymaniu tendencji wzrostowej. Aktualnie rynek znajduje powyżej wysokości wcześniejszych reakcji ceny, co oznacza, że istnieje szansa nawet na ruch w kierunku mierzenia 127,2% Fibonacciego.

Wykres funta do PLN
GBPPLN odbija od układu OB, interwał H4

Euro do złotego w górę, EURPLN broni technicznego wsparcia

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na plusie. Patrząc na interwał czasowy – H4, notowania zareagowały na wysokości wyznaczonego w poprzedniej analizie wsparcia. Lokalnie można mówić o konsolidacji, niemniej sekwencja w szerszym ujęciu wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie tendencji wzrostowej.

Wykres euro do złotego
EURPLN interwał H4

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Kurs franka odbija od linii kanału CHFPLN będzie wyżej?

Kurs franka do złotego rozpoczął nowy tydzień od spadków, jednak te są niwelowane podczas środowej sesji i czwartkowej sesji. Patrząc na przedział czasowy D1, notowania odbijają od górnego ograniczenia kanału wzrostowego z interwału W1 (czerwona nachylona linia na wykresie) Jeżeli doszłoby do zejścia poniżej, to jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres franka do złotego
CHFPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here