Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiNa rynku utrzymują się dość pozytywne nastroje, do czego przyczyniają się doniesienia Global Times, że chińskie władze zamierzają wprowadzić szereg kroków by załagodzić negatywny wpływ wojen handlowych.

  • Na rynku walutowym przekłada się to na skok AUD/USD w kierunku 0,6890, czyli wyjście na nowe lokalne maksima. NZD/USD również się podniósł, ale pozostał pod lokalnymi szczytami z poprzednich sesji. EUR/USD tkwi w okolicy 1,1050. GBP/USD po silnej zwyżce z poprzednich dni odpoczywa przy 1,2360. Lepsze nastroje i wzrost rentowności długu USA winduje USD/JPY w kierunku 107,80. EUR/PLN dzień rozpocznie przy 4,33.
  • Na rynkach akcji utrzymuje się dość pozytywny sentyment. Kontrakt na DAX podszedł pod opór 12320 pkt i lekko go narusza, futures na S&P500 podnosi się na prawie 20 punktów powyżej wczorajszych dołków i ustanawia maksima przy 2985 pkt. W Azji bryluje Hang Seng, który zwyżkuje ponad 1,5%, ale solidną zwyżkę zalicza też Nikkei225.
  • Ropa WTI wyhamowała spadkową korektę w kierunku 57,25 i ponownie próbuje odbijać w kierunku oporu 58,80, który wczoraj powstrzymał zwyżkę. Pomaga w tym raport API, który mówi o spadku zapasów surowca o ponad 7 mln baryłek, czyli znacznie powyżej konsensusu nie wspominając o przeciętnej wartości dla poprzednich pięciu lat, gdy zapasy przyrosły średnio o ponad milion baryłek.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here