Kurs dolara (USD) umacnia się do złotego. Funt, euro i frank także w górę w czwartek
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy gorsze nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci 0,5% do dolara, a także osłabia się nieznacznie do euro, franka i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Forex Club
  • Złotówka traci ponad 0,5% do dolara
  • Złoty pod kreską również w ujęciu franka i euro
  • Funt zyskuje nieznacznie do złotego po południu
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8660 zł 22.10.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,5706 zł 22.10.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 5,0590 zł 22.10.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,2610 zł 22.10.2020, godzina 18:45

Kurs dolara do złotego 0,5 proc w górę w czwartek

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować wzrosty na kursie dolara do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN odbiła się ostatnio od oporu przy poziomie 3,89 zł, który w dalszym ciągu pozostaje istotny. Jeżeli w najbliższych dniach nie dojdzie do jego pokonania, wciąż istnieje szansa na ponowne zejście w kierunku wsparcia przy 3,77 zł, gdzie ostatni pojawiła się reakcja popytu.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wymazuje poranne wzrosty

Na kursie funta do złotego możemy w ostatnim czasie obserwować wyraźne wzrosty. Notowania ponownie znalazły się dziś na lokalnych szczytach, a ruch na wyższe poziomy jest możliwy. Korekta spadkowa moze się jednak pojawić w każdym czasie, tym bardziej, że notowania cofają aktualnie poniżej poziomu 5,0640 zł. Niemniej aby myśleć o większych spadkach, kurs musiałby wrócić poniżej psychologicznej bariery przy poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro na niewielkim plusie

Kurs euro do złotego także rozpoczął dzień od wzrostów, z kolei w godzinach popołudniowych możemy obserwować cofnięcie. Notowania ponownie nie zdołały utrzymać się powyżej oporu przy 4,57 zł, dlatego cały czas istnieje szansa na korektę spadkową po ostatnich silnych wzrostach. Niemniej, nie ulega wątpliwości, że główny trend pozostaje wzrostowy, a szukanie szczytu zazwyczaj nie jest najlepszym pomysłem.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka utrzymuje się powyżej 4,25 zł

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś w godzinach popołudniowych na niewielkim plusie. Co prawda notowania CHF/PLN był w trakcie dnia wyżej, jednak aktualnie obserwujemy cofnięcie. Tak czy inaczej główny trend pozostaje wzrostowy, a dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej wsparcia przy 4,25 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej tali spadkowej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Dopiero w przypadku zamknięcia się poniżej możliwa będzie korekta po ostatniej silnej zwyżce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here