Kurs dolara USD umacnia się do PLN w poniedziałek, euro, funt i frank także w górę
Pary walutowe z polskim złotym

Początek nowego tygodnia handlowego przynosi dalszą słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta znajduje się pod presją sprzedających.  Euro, dolar, funt i frank wyraźnie zyskują dziś do złotówki. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka osłabia się w poniedziałek do głównych walut
  • Złoty na minusie w ujęciu do dolara, franka, euro i funta
  • Funt umacnia się 0,8% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8823 zł 19.10.2020, godzina 16:45
Kurs euro EURPLN 4,5750 zł 19.10.2020, godzina 16:45
Kurs funta GBPPLN 5,0438zł 19.10.2020, godzina 16:45
Kurs franka CHFPLN 4,2675 zł 19.10.2020, godzina 16:45

Kurs dolara do złotego testuje opór przy 3,89 zł

Dolar umacnia się w poniedziałek do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN notuje wzrosty po weekendzie. Kupujący nie odpuszczają już od ponad tygodnia. Ruch wzrostowy z jakim mamy obecnie do czynienia został zapoczątkowany na wysokości ważnego wsparcia przy 3,77 zł, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Notowania dotarły aktualnie do oporu przy 3,89 zł, gdzie może pojawić się reakcja sprzedających. Niemnie, wybicie go górę, otworzy drogę do większej zwyżki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN kontynuuje zwyżkę

Na kursie funta do złotego również obserwujemy wzrosty. Notowania utrzymują się po weekendzie wyraźnie powyżej poziomu 5 zł. Aktualnie zgodnie z klasycznymi założeniami analiz technicznej należy więc oczekiwać testu strefy oporowej przy 5,0540 zł. Natomiast aby myśleć o powrocie do spadków, kurs musiałyby wybić spaść z powrotem poniżej poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro umacnia się do złotego w poniedziałek

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś na plusie. Patrząc technicznie  na wykres D1, notowania podążają po weekendzie w kierunku północnym. Dziś kurs zbliża się do testu oporu przy mierzeniu 78,6%, gdzie pod koniec ubiegłego tygodnia pojawili się sprzedający. Sentyment wciąż pozostaje wzrostowy, pokonanie tej przeszkody może doprowadzić do przyspieszenia ruchu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN powyżej oporu

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się w poniedziałek dziś na plusie. Notowania CHF/PLN pokonywały w ubiegłym tygodniu bez większego problemu kolejne opory. Dziś kurs ma szansę zamknąć się powyżej mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej, co otworzy drogę do dalszej zwyżki. Sentyment wyraźnie nie sprzyja polskiej walucie w ostatnich dniach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here