Naga MarketsWczorajsza sesja na rynku złota została zdominowana przez sprzedających. Cena złota, która rozpoczęła środową sesję powyżej poziomu 2000 USD za uncję, zeszła do okolic 1935 USD za uncję i dzisiaj rano porusza się blisko wczorajszego zamknięcia.

Podwyższona zmienność notowań złota nie jest dużym zaskoczeniem, ponieważ wczoraj inwestorzy wyczekiwali publikacji minutes z posiedzenia FOMC, które mają istotny wpływ na notowania amerykańskiego dolara. I faktycznie, USD wykazał się wczoraj dużą siłą za sprawą braku wskazówek ze strony Fed, dotyczących potencjalnego dalszego luzowania polityki pieniężnej.

W rezultacie, siła waluty Stanów Zjednoczonych uderzyła w notowania złota, a krótkoterminowo na rynku tym widoczna jest słabość strony popytowej. W kontekście wyceny złota, dużo będzie obecnie zależało od głębokości korekty na amerykańskim dolarze.

Na razie zwyżka wartości USD i spadek wartości złota powinny być traktowane jako krótkoterminowa korekta – jednak w obliczu tak dużej niepewności na rynkach finansowych, należy zachować czujność.

Notowania złota – dane dzienne

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here