Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, lutowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales znacznie poniżej oczekiwań

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m zmalała w lutym br. aż o 0,4%, co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym zarówno od prognoz zakładających wzrost o 0,4%, jak również od dodatnio zrewidowanego wyniku za styczeń (1,4%). Równie pesymistycznie prezentuje się także pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,3%, ostatecznie spadł o 0,2%.

Sprzedaż detaliczna w USA
Źródło: Census Bureau

Biorąc pod uwagę zmienność w trakcie poniedziałkowej sesji zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można bowiem jedynie wobec jena japońskiego (JPY) i dolara kanadyjskiego (CAD). Największym wygranym sesji jest natomiast funt szterling (GBP), który względem USD zyskuje już 0,61%.

Poniedziałkowa zmiennośc walut grupy G8 wobec USD
Dane z godz. 14:40 | Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs osunął się w rejon linii tendencji wzrostowej, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3312.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD Daily
Kurs pary walutowej GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 1 kwietnia 2019 r.
Następny artykułKurs euro traci w wyniku plotek Europejskiego Banku Centralnego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here