Kurs dolara (USD) traci ponad 0,8 proc. do PLN, frank (CHF), euro (EUR) i funt (GBP) także pod kreską w ujęciu do złotego w piątek 9 października 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym możemy obserwować dobre nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Dolar, euro, frank i funt tracą do naszej krajowej waluty. Największy ruch może obserwować na USD/PLN, gdzie złoty umacnia się ponad 0,8%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy obserwować dobre nastroje pod koniec tygodnia
  • Złotówka umacnia się w piątek do dolara i franka
  • Złoty na plusie także w ujęciu do euro i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7780 zł 09.10.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,4620 zł 09.10.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 4,9077 zł 09.10.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,1480 zł 09.10.2020, godzina 17:15

Kurs dolara do złotego testuje wsparcie przy 3,77 zł

Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje przecenę. W ostatnich analizach wspominaliśmy, że zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej poziomu 3,89 zł, należy oczekiwać dalszych spadków. Zgodnie z oczekiwaniami notowania znajdują dotarły dziś do ważnego wsparcia przy 3,77 zł, które powinno stanowić kluczową podporę dla kupujących. Jeżeli zostanie ono pokonane, spadki mogą przybrać na sile.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN testuje ponownie wsparcie

W minionym tygodniu na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować spore ruchy zarówno w górę, jak i w dół. Notowania GBP/PLN nawet przez chwilę znalazły się powyżej okrągłego poziomu 5 zł, jednak szybko wróciły poniżej. Z kolei ostatnie dni przyniosły dużo mniejszą zmienność i lokalną konsolidację.

Aby doszło do pogłębienia przeceny, kurs musiałyby wybić dołem wsparcie przy 4,8920 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Dziś ponownie uaktywnili się tutaj kupujący, co potwierdza istotność poziomu.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro pomiędzy wybije dołem?

Kurs euro do złotego znajduje się dziś pod kreską. Patrząc technicznie  na wykres D1, notowania ponownie atakują ważny poziom horyzontalny – 4,4720 zł. Jeżeli zostanie on pokonany, zgodnie klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy oczekiwać pogłębienia spadków. W przypadku takiego scenariusza, kolejne warte uwagi wsparcie znajduje się przy 4,4320 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN pod kreską w piątek

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się w piątek nieznacznie pod kreską. Notowania CHF/PLN ponownie atakują wsparcie wynikające z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli zostanie ono pokonane, przecena może się pogłębić w kierunku 4,11 zł, gdzie znajduje się kolejna podpora dla kupujących.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here